6 powodów, dla których powinnaś pozbyć się kompleksów

Choć żyjemy w XXI wieku i jesteśmy wyzwolone, wiele z nas ma kompleksy, których nie potrafi się pozbyć. One rzutują negatywnie na nasze życie, odbierają pewność siebie i utrudniają realizację marzeń. Przedstawiamy 6 powodów, dla których powinnaś pozbyć się kompleksów.

By być szczęśliwszą

Czy wiesz, że osoby, które w pełni akceptują siebie, są dużo szczęśliwsze? One nie martwią się, że mają oponkę, ona nie jest ich sensem życia. Cieszą się z tego, że mają fantastycznych przyjaciół, satysfakcjonującą pracę, sporą inteligencję i są zdrowe.

By polubić siebie

Dopóki nie polubisz siebie, nikt cię nie pokocha. A nawet jeśli pokocha, ty nie będziesz potrafiła w to uwierzyć i zaczniesz sabotować tę miłość. Polub siebie. Zastanów, jakie ma znaczenie rozmiar biustu czy pośladków? Ile ludzi, tyle opinii. Każdy lubi co innego. Niektóre kobiety lubią szczupłych mężczyzn i odrzuca ich od zbyt umięśnionych facetów. Tak samo jest z kobiecym ciałem. Nie każdy facet marzy o polskim wcieleniu Pameli Anderson.

By promieniować dobrą energią

Osoby, które wierzą w siebie, są pewne siebie, promieniują dobrą energią, która przyciąga innych ludzi i zwiększa szansę na nawiązanie prawdziwej przyjaźni.  Osoby pewne siebie są uśmiechnięte i gadatliwe, nie wstydzą się swojego zdania i otaczają się dużym gronem znajomych, ludzi, z którymi mogą robić różne rzeczy.

By sięgać po swoje

Jeśli pozbędziesz się kompleksów, zaczniesz w siebie wierzyć i wtedy będziesz miała w sobie dość odwagi, by sięgać po swoje. Kobiety często mają z tym problem. Nie upomną się w pracy o premię, boją się zwrócić uwagę klientowi, że zalega z płatnością za fakturę. Gdy jesteś pewna siebie, to wychodzi ci to naturalnie. Wychodzisz z założenia, że twoja praca niesie ze sobą wymierną wartość, za którą chcesz pobrać wynagrodzenie, które ci się zwyczajnie należy.

By czerpać pełną radość z seksu

Kompleksy ograniczają w relacjach damsko-męskich. Gdy nie wierzysz w siebie, lecz wciąż rozpamiętujesz oponkę na brzuchu, to wstydzisz się rozebrać, chcesz wiecznie kochać się przy zgaszonym świetle, najlepiej pod kołdrą. Tym samym odbierasz spontaniczność z seksu sobie i swojemu partnerowi. Kobieta pewna siebie będzie chciała, aby mężczyzna dotykał każdego zakamarka jej ciała, bo to czysta przyjemność. Do głowy jej nie przyjdzie, że ma jakieś niedoskonałości.

By zrobić karierę zawodową

Cóż, tak długo, jak nie wierzysz w siebie, tak długo nie awansujesz w pracy, bo szef w ciebie też nie uwierzy. Nie ma w tym nic oryginalnego, psychologia mówi, że gdy ktoś nie wierzy w siebie, jego wartości nie dostrzegają też inni, bo bije od niego negatywna energia.