dieta-witaminowa

Same kosmetyki do pielęgnacji i zabiegi na włosy nie wystarczą aby były mocne i zdrowe. To co jemy, także ma wpływ na ich kondycję. Jaka dieta na piękne włosy będzie idealna?

Aż pod włos

Włosy to wizytówka nie tylko kobiety ale i mężczyzny. Każdy pragnie mieć gęste i mocne włosy. Wraz z biegiem lat, włosy siwieją a ich stan może się osłabić. Panowie narzekają dodatków na łysienie, które często starają się ukryć pod czapkami. Włosy długie czy krótkie, proste czy kręcone – ich rodzaj nie ma znaczenia, ale za to produkty które  jemy mają i to ogromne. Oprócz niezliczonej liczby kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów, także dostarczane organizmowi produkty wpływają an stan włosów. Odpowiednia dieta, bogata w suplementy może poprawić ich kondycję i zdrowie.

Zdrowa dieta dla włosów

Nawet najdroższe produkty dedykowane do włosów nie dadzą nam takie wielu cennych składników jak naturalne produkty, które powinny znaleźć się w naszej diecie. Dzięki właściwemu odżywianiu zadbamy o atrakcyjny wygląd fryzury. Zamiast więc rwać sobie włosy z głowy i testować kolejne cudowne preparaty, sięgnijmy po zdrowe owoce i warzywa, bogate w witaminy i minerały.

Witamina A

To jedna z witamin, której znaczenie w pracy organizmu jest ogromne. Jej niedobór może skutkować kurzą ślepotą. Cennym źródłem witaminy A jest doskonale nam znana marchewka. Pomarańczowy korzeń pomaga zregenerować włosy i skórę głowy. Zdrowe związki znajdziemy nie tylko w marchewce ale również w wątróbce, rybach, jajkach czy nawet mleku.

Witamina B6 i B12

Lśniące i zdrowe włosy to marzenie niejednej osoby. Łatwo uzyskamy taki efekt, wprowadzając do diety produkty zawierające witaminy z grypy B. Mięso, drób czy soja to niektóre z pokarmów, w których składzie znajdują się tego typu składniki witaminowe. Witamina B sprawi, ze włosy będą mocne i przestaną nadmiernie wypadać.

Witamina Cwłosy

Witamina C działa korzystnie nie tylko w okresach zwiększonego zachorowania na przeziębienia i grypę. W diecie na piękne włosy również nie mogło jej zabraknąć. Warto sięgnąć więc po truskawki, owoce róży, chilli, natkę pietruszki czy czarne porzeczki, które dostarczą nam jej zapasy.

Cynk

Cynk to obowiązkowy składnik zdrowej diety. Tym bardziej, jeśli zależy nam na skórze, paznokciach i oczywiście włosach. Dużą ilość cynku zawierają produkty pochodzenia zwierzęcego takie jak mięso, jajka, ryby i owoce morza.

Katarzyna Antos