Zaburzenia seksualne przyjmują różną postać. Warto jednak pamiętać, iż nie każde odstępstwo od normy jest groźne. Jakie zachowanie powinno nas zaniepokoić?

Seks z nosicielem wirusa HIV

Niektórzy ludzi przeżywają orgazm wówczas, gdy kontakty seksualne są obarczone ryzykiem. Ludzie, którzy współżyją z nosicielami wirusa HIV, rezygnując z zabezpieczeń, potrzebują pomocy psychologa. Opisana dewiacja może zakończyć się tragicznie. Wprawdzie nie każdy stosunek z nosicielem wirusa HIV kończy się zakażeniem, ale nie można wykluczyć, iż spełni się czarny scenariusz. Osoby, które poszukują nosiciela za pośrednictwem serwisów internetowych, cierpią na poważne zaburzenia. Takie jednostki na ogół są uzależnione od adrenaliny. Wcześniej prawdopodobnie eksperymentowały z seksem w miejscach publicznych itp. Takie osoby pociąga to, co zakazane i ryzykowne. W przypadku uzależnień apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Osobom, którym wcześniej wystarczał seks w miejskiej toalecie, w miarę upływu czasu zaczynają odczuwać nudę.

Zabawy z nożem

Niektóre osoby odczuwają przyjemność tylko wówczas, gdy współżyciu towarzyszy ból. Przerywanie ciągłości skóry przy pomocy noża stanowi dla nich niezwykle ekscytujące przeżycie. Tego typu zabawy mogą zakończyć się tragicznie. Jeśli partner jest równie perwersyjny, może zadać zabójczy cios. Warto pamiętać, iż nawet płytka rana może zakończyć się śmiercią wskutek infekcji. Noże kuchenne nie są sterylne. W związku z tym, iż kroimy nimi mięso i warzywa, stanowią rezerwuar mikroorganizmów chorobotwórczych.