Dermatologia estetyczna jest pewnego rodzaju pośrednią formą pomiędzy zabiegami kosmetycznymi a chirurgią plastyczną. Czym się dokładnie zajmuje?

Alternatywa dla kosmetyki

Niecałe trzydzieści lat temu kobiety, które dbały o swoją skórę, nie miały dużego wyboru. Mogły korzystać z zabiegów kosmetycznych, które jednak nie rozwiązywały wszystkich problemów z cerą, lub też z operacji plastycznych, które są przecież bardzo inwazyjne.

Brakowało czegoś pośredniego, czyli metod, które działają bardziej aktywnie niż kremy czy maseczki, intensywnie odmładzając skórę.

Dermatologia estetyczna wypełniła tę lukę i dziś zajmuje się m.in. zmarszczkami czy nadmiernym owłosieniem. Jeszcze nie tak dawno kobiety musiały po prostu z tym jakoś żyć, albo nieustannie poddawać się zabiegom tuszującym niedoskonałości.

XXI wiek – czas urody

Każda epoka ma swój własny wzorzec urody. Kreowany on jest przede wszystkim przez opinię publiczną i media (co nie jest tak do końca właściwe, szczególnie teraz, w dobie globalnej wioski). Dziś ładny wygląd, zdrowa cera, ciało bez włosków to nie żaden luksus, ale podstawa zadbanego wyglądu. Aby spełnić te wyśrubowane wymagania, kobiety muszą naprawdę się postarać.