Uroda Zabiegi estetyczne

Dermatologia estetyczna

Dermatologia estetyczna jest pewnego rodzaju pośrednią formą pomiędzy zabiegami kosmetycznymi a chirurgią plastyczną. Czym się dokładnie zajmuje?

Dermatologia estetyczna jest pewnego rodzaju pośrednią formą pomiędzy zabiegami kosmetycznymi a chirurgią plastyczną. Czym się dokładnie zajmuje?

Alternatywa dla kosmetyki

Niecałe trzydzieści lat temu kobiety, które dbały o swoją skórę, nie miały dużego wyboru. Mogły korzystać z zabiegów kosmetycznych, które jednak nie rozwiązywały wszystkich problemów z cerą, lub też z operacji plastycznych, które są przecież bardzo inwazyjne.

Brakowało czegoś pośredniego, czyli metod, które działają bardziej aktywnie niż kremy czy maseczki, intensywnie odmładzając skórę.

Dermatologia estetyczna wypełniła tę lukę i dziś zajmuje się m.in. zmarszczkami czy nadmiernym owłosieniem. Jeszcze nie tak dawno kobiety musiały po prostu z tym jakoś żyć, albo nieustannie poddawać się zabiegom tuszującym niedoskonałości.

XXI wiek – czas urody

Każda epoka ma swój własny wzorzec urody. Kreowany on jest przede wszystkim przez opinię publiczną i media (co nie jest tak do końca właściwe, szczególnie teraz, w dobie globalnej wioski). Dziś ładny wygląd, zdrowa cera, ciało bez włosków to nie żaden luksus, ale podstawa zadbanego wyglądu. Aby spełnić te wyśrubowane wymagania, kobiety muszą naprawdę się postarać.

Dermatologia estetyczna ratunkiem dla kobiet

Jak już wspomniałam, kobiety walczą z wieloma problemami: nadmiernym owłosieniem, zmarszczkami, plamami na skórze. W tej nierównej walce pomaga im dermatologia estetyczna, która dzięki nieinwazyjnym zabiegom poprawia skórę oraz powstrzymuje procesy starzenia się. Kobiety (mężczyźni oczywiście też) mogą więc leczyć dolegliwości takie jak: trądzik, łojotok, rumień, jak również likwidować zmarszczki oraz poprawiać wiotkość i sprężystość skóry.

Zabiegi dermatologii estetycznej

Jak już podkreślałam, dermatologia estetyczna wypełnia swoistą lukę pomiędzy chirurgią plastyczną a kosmetyką. Dlatego też zabiegi, które oferuje, są nieinwazyjne, ale mają silniejsze działanie niż te robione przez kosmetyczkę.

Do takich popularnych zabiegów dermatologii estetycznej można zaliczyć m.in.:

  • mezoterapię,
  • peelingi medyczne,
  • zastrzyki z botoxu,
  • wypełniacze zmarszczek,
  • mikrodermabrazję,
  • fotoodmładzanie,
  • różne zabiegi laserowe i wiele innych.


Dziś dbanie o siebie i spełnianie wymogów czasów jest o wiele łatwiejsze właśnie dzięki temu, że istnieje dermatologia estetyczna. Dzięki jej zabiegom nie tylko poprawiamy urodę, ale pozbywamy się kłopotliwych przypadłości (na przykład owłosienia na twarzy) czy chorób.

Nie wolno jednak zapominać o tym, że piękno to nie tylko skóra bez zmarszczek i włosków. W takim samym stopniu należy dbać i pielęgnować swoje piękno wewnętrzne. I myślę, że wtedy można być w pełni zadowoloną z siebie – nawet, jeśli nie jesteśmy doskonałe jak z okładek kolorowych czasopism.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *