zwalczanie cellulitu
cottonbro z Pexels

Cellulit to nie choroba, lecz zakodowany genetycznie sposób odkładania tkanki tłuszczowej. Pomarańczowa skórka występuje u większości kobiet. Jedynie niewielka rzesza pań ma program odkładania tkanki tłuszczowej, który nie sprzyja powstawaniu cellulitu. Ten jednak spędza sen z powiek wielu z nas, zwłaszcza latem, gdy chcemy wyskoczyć na plażę. Strój kąpielowy bezlitośnie bowiem odkrywa wszystko to, co wolałybyśmy ukryć. Czy zwalczanie cellulitu ma sens?

Spis treści:

  1. Dlaczego warto postawić na zabiegi antycellulitowe?
  2. Zabiegi zwalczające cellulit a poprawa krążenia
  3. Urządzenia do zabiegów antycellulitowych poprawiają wchłanianie substancji aktywnych
  4. Walka z cellulitem. Usuwanie komórek tłuszczowych
  5. Czy zwalczanie cellulitu ma sens? Przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej
  6. Pożegnaj cellulit i ciesz się jędrną skórą!
  7. Pomarańczowa skórka – zwalczać czy zaakceptować?

Dlaczego warto postawić na zabiegi antycellulitowe?

Największą popularnością cieszą się wprawdzie kosmetyki antycellulitowe oraz suplementy diety o działaniu ujędrniającym skórę, ale najlepsze rezultaty przynoszą profesjonalne urządzenia wykorzystywane przez dermatologów, kosmetologów czy fizjoterapeutów. Zabiegi antycellulitowe z ich użyciem są dużo bardziej efektywne niż balsam antycellulitowy, gdyż oddziałują na głębsze warstwy skóry.

Zabiegi zwalczające cellulit a poprawa krążenia

Urządzenia do zabiegów antycellulitowych mają za zadanie przyczynić się do poprawy krążenia krwi i limfy. Nasza skóra często wygląda nieatrakcyjnie, gdyż jest gorzej odżywiona. Usprawniając proces krążenia, sprawiamy, że dociera do niej więcej krwi z cennymi substancjami odżywczymi. Ponadto w naszym organizmie wskutek przemian biochemicznych oraz życia w zanieczyszczonym środowisku nieustannie powstają toksyny. Z tego powodu warto zadbać o prawidłowy przepływ limfy, ponieważ umożliwia on systematyczne usuwanie szkodliwych substancji.

Urządzenia do zabiegów antycellulitowych poprawiają wchłanianie substancji aktywnych

Zapewne nie raz słyszałaś, że kosmetyk może mieć świetny skład, jednak przyswajalność poszczególnych substancji aktywnych jest znikoma. Bezpośrednio przez skórę mogą wniknąć tylko bardzo małe cząsteczki. Kluczową rolę odgrywa tutaj zatem wykorzystana technologia. Nanocząsteczki czy mikrokapsułkowanie zapewniają ich większą biodostępność. Przeskórna wymiana osmotyczna, którą uruchamiają urządzenia do zabiegów antycellulitowych, sprzyja absorpcji, czyli wchłanianiu składników czynnych ze stosowanych kosmetyków, w tym balsamów antycellulitowych.

Walka z cellulitem. Usuwanie komórek tłuszczowych

Profesjonalne urządzenia kosmetyczne mają za zadanie rozbić duże cząstki tłuszczu na mniejsze. W rezultacie powstają niewielkie kropelki lipidowe, które dużo łatwiej można wydalić z organizmu. Usuwanie tkanki tłuszczowej przyczynia się do poprawy faktury skóry i tym samym do redukcji cellulitu.

Czy zwalczanie cellulitu ma sens? Przyspieszenie procesu spalania tkanki tłuszczowej

Czy wiesz, że profesjonalne zabiegi antycellulitowe przyspieszają proces spalania tkanki tłuszczowej? Dzięki wykorzystaniu ultradźwięków i mikroprądów przemiany zachodzą z dużo większą wydajnością. W rezultacie poprawie ulega nie tylko faktura skóry, która staje się wyraźnie gładsza, ale też obserwujemy u siebie redukcję obwodu ud czy bioder.

Pożegnaj cellulit i ciesz się jędrną skórą!

Regularne zabiegi zwalczające cellulit przyczyniają się do stymulacji tkanki łącznej. Ta zaczyna produkować kolagen i elastynę w większych ilościach. Wspomniane białka strukturalne skóry odpowiadają za jej jędrność i odporność mechaniczną. Z wiekiem spada wydajność wytwarzania kolagenu i elastyny, przez co nasze ciało wiotczeje. Malują się na nim również pierwsze zmarszczki. Aby temu zapobiec i pożegnać cellulit, warto korzystać z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Te o działaniu antycellulitowym nie należą do inwazyjnych. Wraz ze zwiększoną syntezą kolagenu i elastyny skóra odzyskuje optymalne napięcie oraz ulega wygładzeniu. Jednocześnie profesjonalne urządzenia kosmetyczne przyczyniają się do redukcji objętości głębiej usytuowanych warstw tkanki tłuszczowej.

Pomarańczowa skórka – zwalczać czy zaakceptować?

Niewątpliwie zwalczanie cellulitu ma sens wówczas, gdy ten nam przeszkadza i stanowi źródło kompleksów. Na fali ruchu body positive coraz więcej kobiet akceptuje wygląd swojego ciała. Mamy dla siebie znacznie więcej wyrozumiałości i potrafimy docenić, że nasze nogi czy ręce spełniają swoje podstawowe funkcje. Wbrew pozorom, nie należy do nich estetyczny wygląd, choć dla wielu z nas jest on ważny. Na szczęście na rynku beauty regularnie pojawiają się ulepszone wersje zabiegów antycellulitowych, które charakteryzują się relatywnie wysoką skutecznością.

Magdalena Kukurowska