Tamara Bellis z Unsplash

Sezon weselny ruszył w maju pełną parą. Część z nas ma pewnie przyjęcia weselne za sobą, a niektóre dopiero przed sobą. Zastanawiasz się, co ubrać? Co jest teraz najmodniejsze? Przedstawiamy wam kilka opcji, które zawsze sprawdzają się na weselu. Liczymy na to, że uda nam się, pomóc ci znaleźć niepowtarzalną sukienkę na wesele.

Pierwsze pytanie, które zadajesz sobie, kiedy od Pary Młodej otrzymujesz zaproszenie na wesele: Jaką sukienkę ubrać na wesele? Czy powinna to być mini, czy bardziej stonowana, elegancka, długa? Jak wyglądać odpowiednio w takiej sytuacji? Czy na wesele można ubierać czarną sukienkę? Jak też nie przesadzić ze stylizacją, przecież to Panna Młoda musi być wtedy w centrum uwagi.

Niepowtarzalne białe sukienki na wesele

Możesz właśnie zastanawiać się, czy wypada ubrać białą sukienkę na wesele? To zależy, według weselnego savoir-vivre nie powinno się nosić bieli na przyjęciu weselnym, to kolor zarezerwowany dla Panny Młodej. Jeśli jednak w bieli czujesz się najlepiej, to warto zapytać Panny Młodej czy biel jest zakazana. Może zdarzyć się tak, że Panna Młoda wybrała błękitną kreację albo nawet czarną. Zdarzały się też sytuacje, w których Para Młoda wyprawiała przyjęcie o określonym dress codzie, może się okazać, że nawet zostaniesz poproszona o biały strój. Na przyjęcie w bieli dobrze sprawdzi się sukienka w stylu boho, lekka i zwiewna. Bez problemu kupicie ją w każdym sklepie, szczególnie w sezonie letnim.

Gdzie znaleźć niepowtarzalne sukienki na wesele?

Poszukiwania niepowtarzalnej sukni na wesele możesz rozpocząć na mieście. Nigdy nie wiadomo na co trafisz, masz wiele alternatyw, butiki cyrkularne, vintage shopy czy charity shopy. Sukienki na wesele szukaj też w sieci, np. na www.molerin.pl, ten sklep ma w swojej ofercie ogromny wybór kreacji weselnych, ale też nietypowe sukienki na inne okazje.

Jeśli jakimś cudem jeszcze niczego nie znalazłaś, możesz poszukać na grupach na Facebooku czy serwisach ogłoszeniowych. Może się zdarzyć, że znajdziesz taką sukienkę, której nie widziałaś nigdzie indziej. Jedno jest pewne, jeśli chcecie niepowtarzalnej sukienki na wesele, trzeba się napracować przy szukaniu.

Gdzie kupić kolorowe sukienki na wesele?

Wybierając sukienkę na wesele, dobrym pomysłem jest pójście w kolor. Macie do wyboru czerwienie, zielenie, niebieskości, czy inne rzadziej spotykane kolory jak fiolety, czy odcienie żółci. Mała czarna zawsze wydaje się być dobrą opcją, nigdy nie wyjdzie z mody.

Jeśli nie chcecie przepłacać, możecie spróbować poszukać sukienek w znanych sieciówkach handlowych. Mogą one być piękne, a przy tym dość korzystne cenowo. Musicie się wtedy jednak liczyć z tym, że na weselu ktoś inny może mieć kreację podobną do waszej. Kupowanie w sieciówkach jest jednak najpopularniejszą opcją.

Przygotowanie stylizacji na wesele to nie lada wyzwanie. Mamy nadzieję, że chociaż trochę ułatwiliśmy wam poszukiwanie wymarzonej, niepowtarzalnej sukni na wesele.