Najnowsze Sekrety kosmetyków Uroda

Czy wiesz, jak zadbać o swoje loki?

kręcone włosy

Kręcone włosy to wielki atut. Podziwiają je mężczyźni, marzą o nich posiadaczki prostych pasm. Ale loki to dość wymagająca struktura włosów, które wymagają określonego traktowania. Czy wiesz, jak zadbać o swoje loki?

Piękne, ale problematyczne loki

Loki są piękne, to fakt. Niewiele kobiet posiada naturalnie kręcone włosy, co tylko dodaje atrakcyjności i oryginalności. Mimo tego całego naturalnego piękna, kręcone włosy nie należą do najbardziej wdzięcznych w pielęgnacji. Trzeba się nieco postarać, by prezentowały się zjawiskowo. Tylko zadbane loki będą wyglądać zdrowo i pięknie. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja, by utrzymać taką fryzurę, która oczaruje wszystkich wokół.

Odżywka zamiast szamponu

Odżywka to obowiązkowy kosmetyk dla każdego rodzaju włosów, a już zwłaszcza dla posiadaczek loków. Odżywka nie tylko odżywia, ale sprawia, że włosy stają się bardziej miękkie, gładkie i mniej się puszą. Szampon warto zastąpić odżywką lub zastosować go w połączeniu z tym kosmetykiem. Najpierw należy nałożyć odżywkę na włosy, potem umyć ją szamponem i powtórzyć pielęgnację odżywką. Włosy będą zauważalnie bardziej gładkie i zdrowe. O odżywce nie należy zapominać przy każdym myciu włosów. Możemy także zastosować trik z suchymi włosami i odżywką. Kosmetyk ten zaleca się stosować na mokre i umyte włosy, ale my możemy odejść od sztywnych zasad producentów, aplikując odżywkę na suche włosy. Takie odżywianie będzie korzystne dla kręconych włosów, a jego efekty na pewno pozytywnie zaskoczą.

Czesanie na mokro

Kręcone włosy najlepiej rozczesywać na morko. Kobiety, które mają loki bardzo często suche loki rozdzielają palcami lub za pomocą grzebienia, ale tylko z szeroko rozstawionymi kolcami. A jeśli szczotki, to tylko te do kręconych włosów. Mokre loki o wiele łatwiej rozczesać, niż te suche, które zwykle się puszą. Dobrą opcją jest również pozostawienie kręconych włosów do naturalnego wyschnięcia. Wystarczy zostawić mokre pasma na noc, by rano obudzić się z pięknie skręconymi pasmami. Gorące powietrze nie służy lokom, szybko je niszczy i powoduje, że wyglądają bardziej jak afro niż sprężyste loki.

Minimalizm

włosyLoki nie przepadają za dużą ilością kosmetyków, które je tylko obciążają. Dlatego warto zdecydować się na jeden, który podkreśli skręt. Czy to będzie pianka, czy krem czy spray zależy wyłącznie od naszych preferencji. Ale im lżejsza formuła, tym lepiej dla włosów, które tej lekkości potrzebują. Loki muszą mieć w sobie trochę życia, by mogły wyglądać pięknie i zdrowo. Tona kosmetyków nie pomoże utrzymać modnej i atrakcyjnej fryzury.

Z odpowiednią pielęgnacją kręcone włosy zawsze będą prezentować się nieziemsko. Warto więc zadbać o loki i oszczędzić im codziennej stylizacji przy pomocy suszarki i prostownicy.

Katarzyna Antos

Komentarze (3)

Tess

4 lata temu

Moje włosy dobrze się układają ale dbam o nie. Myję dobrym szamponem, używam odżywki i czasami płukam w wywarze z pokrzywy.

Mindi

4 lata temu

Długich włosów nie mam ale przez zimę odrosły mi do średniej długości. Wymagają trochę więcej zabiegów żeby się dobrze układały a w moim przypadku nie jest to łatwe. Dobry szampon i odżywka to podstawa. Od czasu do czasu specjalna maska, to mój sposób na trzymanie się fryzury.

ewalub

4 lata temu

Nie mam loków, ale moje proste włosy też wymagają starannej pielęgnacji

Zostaw komentarz