pielegnacja-kreconych-wlosow

Kręcone włosy stanowią marzenie milionów kobiet na całym świecie, jednak właścicielki loków często na nie narzekają. Jak dbać o takie kosmyki, by cieszyć się pięknym skrętem?

Niewiele dziewczyn jest zadowolonych ze swoich loków,  większość skarży na nadmierne puszenie i problemy z uzyskaniem mięsistego skrętu. Wbrew pozorom kręcone włosy nastręczają sporo trudności w codziennej pielęgnacji. Już samo mycie fal i loków stanowi nie lada wyzwanie. Wystarczy jeden błąd, by estetyczny skręt zamienił się w dorodne siano.

Kręcone włosy – jak je umyć?

W związku z tym, iż kręcone włosy  często wymagają dogłębnego nawilżenia, do ich oczyszczania warto użyć odżywki bez silikonów. Aby wspomniany kosmetyk sprawdził się w roli delikatnego szamponu, musi zawierać cetrimonium chloride. Mycie włosów odżywką w niczym nie różni się od tradycyjnego oczyszczania kosmyków. Odżywkę nakładamy na włosy i skalp tak samo jak szampon, a po odczekaniu kilku minut spłukujemy letnią wodą.  Niestety, nie u wszystkich ta metoda zda egzamin, ponieważ  mycie odżywką może nasilać przetłuszczanie włosów. Jeśli jednak twoje kręciołki lubią tę metodę oczyszczania, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś z niej korzystała. Warto jednak pamiętać, iż raz na 3 tygodnie należy umyć głowę tradycyjnym szamponem.

Kręcone włosy często lubią też metodę OMO. Ten tajemniczy skrót pochodzi od słów odżywka-mycie-odżywka. W praktyce polega  na tym, iż przed oczyszczaniem włosów, nakładamy na nie od ucha w dół odżywkę. W tej roli najlepiej sprawdzą się kosmetyki bez silikonów. Następnie na czubek głowy nakładamy szampon, wytworzona przez niego piana, spływa na włosy i tym samym  wypłukuje odżywkę.  Po zakończeniu mycia sięgamy po drugą odżywkę, ta może być już nieco bardziej treściwa i zawierać silikony.  Jeśli masz kręcone włosy, które sprawiają wrażenie suchych i sianowatych, koniecznie wypróbuj metodę OMO.

pielegnacja-lokow

Odżywka, czyli kosmetyk, który kręcone włosy kochają

Jeśli masz loki lub fale nigdy pod żadnym pozorem nie rezygnuj z aplikacji odżywki lub maski. Bez kosmetyków o działaniu nawilżającym twoje włosy przeobrażą się w twór przypominający siano, który stawia opór podczas szczotkowania.  Odżywka, nawet taka, której daleko do ideału, jest lepsza od ograniczenia pielęgnacji do samego szamponu.  Kręcone włosy łatwo się plączą, toteż jeśli ich odpowiednio nie zabezpieczymy, musimy liczyć się z tym, że podczas rozczesywania zupełnie niepotrzebnie wyrwiemy sobie zdrowe pasma.

Drogeryjne półki uginają się pod ciężarem kosmetyków do kręconych włosów. Jeśli chcesz podkreślić swoje loki i wydobyć ich naturalne piękno, sięgaj po odżywki i maski zawierające keratynę. To naturalne białko, z którego zbudowane są włosy.   Dobre rezultaty przyniosą też odżywki na bazie silikonów i olejów roślinnych.  Pamiętaj, że kręcone włosy są mniej podatne na obciążenie, toteż możesz eksperymentować z kosmetykami charakteryzującymi się treściwą konsystencją.