Najnowsze Rodzina W związku

Czy to przeznaczenie? Jak rozpoznać wielką miłość?

miłość

Wiosna wkoło a miłość kwitnie. Zauroczenie nie zawsze przeradza się w prawdziwie głębokie uczucie. Jednak zdarza się, że na swojej drodze spotykamy osobę, która sprawia, że czujemy się jak nigdy wcześniej. Czy to przeznaczenie? Jak rozpoznać wielką miłość?

Miłość rośnie wokół nas…

Zakochanie to wyjątkowy stan. Jesteśmy szczęśliwi, ciągle się uśmiechamy i dostrzegamy piękno, które nas otacza. Same początki relacji, przez zakochane pary są uznawane za ten najpiękniejszy i zdecydowanie wyjątkowy czas. Miłość jest wielkim uczuciem, nie obdarzamy nią każdej napotkanej na swojej drodze osoby. Między dwojgiem ludzi musi pojawić się chemia, coś magicznego, co sprawia, że nie chcemy być samotni, pragniemy kochać. Niektórzy twierdzą, że istnieje coś takiego jak przeznaczenie. Wierząc w nie, oczekujemy, że gdzieś na świecie jest osoba, z którą możemy być w pełni szczęśliwi. Jest ktoś nam pisany, tylko jak to rozpoznać? Po czym poznać, że mamy szansę na wielką miłość i trwały związek?

Wspólnie, czyli MY

Będąc w związku lub dążąc do zbudowania takiej relacji z drugą osobą pragniemy, by nie nudzić się w swoim towarzystwie. W każdym kontakcie potrzebna jest bliskość i fizyczność, której z pewnością nie brakuje zakochanym. Ale to nie wszystko, ponieważ istotą są rozmowy i wspólne spędzanie czasu. Jeśli dużo rozmawiamy, tematy same pojawiają się a my płyniemy lekko razem z nimi w jednym rytmie, wszystko idzie w dobrą stronę. Porozumienie w każdej kwestii, pewna naturalność i swoboda rozmowy to oznaka, że jesteśmy w stanie bez problemu dogadać się z drugą stroną. Na początku zawsze pojawia się fascynacja, lecz jeśli po kilku tygodniach wciąż mamy o czym rozmawiać i nie brakuje nam pomysłów czy planów, to bardzo dobra prognoza na przyszłość takiego związku. A nim się nie obejrzymy, zaczynamy myśleć wspólnie, planować, tak układać swój czas, by dzielić go razem.

Nieocenione wsparcie

W miłości najważniejsi są ludzie. Liczymy się z ukochaną osobą i chcemy na niej polegać. Mamy nadzieję na wsparcie w każdej, nawet trudnej sytuacji życiowej. Jeśli zależy nam na drugiej stronie, to do tej osoby dzwonimy, gdy coś ważnego się wydarzy. Jej radzimy się w pierwszej kolejności. Nie ma znaczenia czy chodzi o drobiazg czy wielki sukces. Pragniemy wspólnie dzielić troski i radości, bo na tym polega prawdzie życie i także miłość. Kiedy czujemy, że mamy przy sobie takie oparcie, możemy wierzyć, że to prawdziwa miłość. Ona zawsze będzie przy nas, bez względu na to, co będzie dziać się w naszym życiu. Zaufanie, szacunek i wsparcie to solidne fundamenty trwałego związku, dlatego warto je pielęgnować.

Bycie sobą

miłośćNaturalność jest piękna, ponieważ jest prawdziwa. Udawanie innych, zakładanie masek to tak częste zachowanie we współczesnym świecie. Prędzej czy później kłamstwa i sztuczność wychodzą na jaw, dlatego najlepiej być sobą. Przy ukochanej osobie powinniśmy czuć się swobodnie, nie możemy udawać kogoś innego, nawet jeśli chcemy zrobić dobre wrażenie. Normalność pokazuje prawdę i daje poczucie komfortu, szczególnie w towarzystwie kogoś, kogo darzymy wyjątkowym uczuciem. Nie warto więc udawać, bo miłość to nie gotowy scenariusz, a my nie możemy przewidzieć co będzie w kolejnej scenie. Trzeba po prostu być sobą i tej prawdy szukać także u innych, bo tylko tak możemy przekonać się, czy to rzeczywiście miłość.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

felka

2 lata temu

Miłość jest piękna, nie mam co do tego wątpliwości. Jednak wydaje mi się, że nie jest tak łatwo ją znaleźć… A może inaczej, często mylimy miłość z zauroczeniem. A to jest jednak spora różnica. Na początku może nam się wydawać, że to jest miłość, jednak z biegiem czasu, okazuje się, że pojawiają się problemy i coraz większe rozbieżności. I to uczucie gdzieś sobie umiera śmiercią naturalną… Kiedyś sama w ten sposób się nacięłam, myślałam, że to jest to, a okazało się, że zostałam dość mocno skrzywdzona. Teraz, jak poznaję mężczyzn przez mydwoje, to skupiam się przede wszystkim na dopasowaniu, ponieważ to jest podstawa trwałego związku. Ale oprócz tego nie angażuję się tak szybko, jak kiedyś. Jestem otwarta, ale jednak z tyłu głowy mam, że tak naprawdę czas pokaże czy jesteśmy sobie pisani… Myślę, że to jest zdrowe podejście.

pati25

3 lata temu

Piękny artykuł.Poznamy,kiedy będzie to prawdziwa miłość.Niekiedy dopada nas nieoczekiwanie i już wiemy,że to właśnie to.Jeśli nie wyobrażamy sobie życia bez tej drugiej osoby.

Aneczka2015

3 lata temu

Wiosna sprawia, że wszystko wkoło rozkwita, miłość też…

Mindi

3 lata temu

Myślę podobnie, jeśli potrafimy sobie wyobrazić, że spędzimy z kochaną osobą całe życie, w radościach i smutkach to jest to odpowiednia osoba aby się związać. Nie jest ważne ile kogoś znamy i ile się ze sobą spotykamy. Znam pary, które były ze sobą w z związku kilka lat a po ślubie szybko się rozwiodły. A znam takie, które po dwóch czy ośmiu miesiącach się pobrały i są małżeństwem kilkadziesiąt lat. Dla mnie ważne było to, że czułam się swobodna, nie musiałam się zmieniać. Czułam przyjaźń, zaufanie i oparcie. Ale ważne było zauroczenie, bez tzw. chemii nie byłoby miłości 🙂

linea

3 lata temu

Pięknie napisane Pani Katarzyno 🙂
Stan zakochania jest fascynujący i mógłby trwać wiecznie, niestety życie to nie bajka. Ale jeśli trafimy na odpowiednią osobę na pewno będzie udane 🙂

Zostaw komentarz