Kiedy podejrzewać, że on ma kochankę?

Twoja czujność powinna wzrosnąć przede wszystkim, jeśli mąż zacznie bardzo dużo czasu spędzać w pracy i wyjeżdżać na delegacje, chodzić na spotkania z klientami (a wcześniej śpieszyło mu się do domu). Ważnym symptomem są też tajemnicze rozmowy telefoniczne, które mąż ukrywa przed tobą – wychodząc na korytarz, na balkon, albo odrzucając połączenie, kiedy jesteś w pobliżu. Dość niepokojące mogą być także głuche telefony lub pomyłki. Mąż chowa przed tobą komórkę, kasuje smsy (których ma ostatnio bardzo dużo), zakłada hasło do swojego laptopa i denerwuje się, jeśli przypadkiem korzystasz z jego profilu na komputerze – choć bardzo rzadko w ogóle z niego korzystasz, bo to on każdą wolną chwilę spędza w sieci.

Rutyna czy zdrada?

Ostatnią, bardzo wyraźną oznaką tego, że twój mąż kogoś ma jest brak seksu. Nawet jeśli ubierasz swoją najseksowniejszą bieliznę i kusisz go wszystkimi sposobami – on nie ma na to ochoty albo boli go głowa. Od kilku miesięcy. Nie ma się co łudzić. To nie rutyna zakradła się do waszego związku. To twój mąż najprawdopodobniej ma kochankę.

Nie wolno odwracać wzroku od niepokojącego zachowania męża. Niektóre kobiety miesiącami lub nawet latami nie widzą, że coś złego dzieje się w ich związku. Choć zdrada to bardzo ciężka próba, lepiej rozprawić się z nią od razu, niż żyć w martwym związku przez lata.