Fitness

Fitness w wodzie

Aqua dojrzalakobieta.pl jest połączeniem aerobiku i pływania. To doskonały sposób na zadbanie o swoje ciało oraz samopoczucie. Ćwiczenia polegające na pokonywaniu oporu wody przynoszą doskonałe rezultaty!

Aqua fitness jest połączeniem aerobiku i pływania. To doskonały sposób na zadbanie o swoje ciało oraz samopoczucie. Ćwiczenia polegające na pokonywaniu oporu wody przynoszą doskonałe rezultaty!

Na czym polega?

Ćwiczenia praktykowane basenie zwiększają sprawność fizyczną osób uczęszczających na zajęcia poprzez wykorzystanie właściwości odciążających wody. Trening w „zawieszeniu” zwiększa zakres ruchu oraz umożliwia wykonanie figur, które na co dzień mogą znajdować się poza naszym zasięgiem. Podczas zajęć zanurzamy się w wodzie po pas oraz wykonujemy polecenia instruktora, który stoi przez nami na podwyższeniu.

Jakie zalety?

Taka forma treningu ma niewątpliwie wiele zalet począwszy od odciążania stawów i kręgosłupa, poprawy giętkości ciała, wzmacniania mięśni grzbietu, korygowania wad postawy, zwiększania ruchomości stawów aż po redukcję cellulitu. Dodatkowo poprawia elastyczność mięśni, ścięgien i wiązadeł, zwiększa ogólną wytrzymałość organizmu, poprawia wydolność płuc oraz serca, wysmukla sylwetkę oraz redukuje tkankę tłuszczową, a uwalniane endorfiny, wpływają na nasz wyśmienity nastrój.

Dla kogo?

Aqua Fitness jest formą usprawniającą, która polecana jest wszystkim bez wyjątku: dla osób z nadwagą, otyłych, cierpiących na osteoporozę, artretyzm, po operacjach, kobiet w ciąży, dzieci i młodzieży.

Jaką formę wybrać?

Baseny oraz siłownie oferują na chwilę obecną kilka różnych form aqua fitnessu:

1.Aqua Fitness. Podstawowe zajęcia łączące klasyczny aerobik, ćwiczenia rozciągające oraz relaksujące.

2.Aqua Zumba. W wodzie wykonywane są proste kroki taneczne zaczerpnięte z Zumby. Ćwiczeniom towarzyszy energiczna muzyka.

3.Aqua Reha. Trening nastawiony na potrzeby osób zmagających się z bólami kręgosłupa oraz schorzeniami układu stawowo-kostnego.

4.Aqua Dance. Polega na wykonywaniu pod taflą wody różnych układów ruchowych w rytm muzyki.

Natalia Herzog

Komentarze (2)

sirena46

8 lat temu

Fitness w wodzie ma same zalety. Świetna forma spędzenia czasu w wodzie. W dodatku łączy przyjemne z pożytecznym. Muszę zobaczyć czy w moim mieście aqua fitness jest dostępny, chętnie bym skorzystała 🙂

Emilly27k

8 lat temu

Brzmi ciekawie jak dla mnie. Stanowi nowość, ale czemu nie.

Zostaw komentarz