Uroda

Czy koronawirusem można zarazić się poprzez kosmetyki?

Czy koronawirusem można zarazić się poprzez kosmetyki

Koronawirus dotarł do Polski, wczoraj rano oficjalnie potwierdził to minister zdrowia, który otrzymał powiadomienie z laboratorium. Pacjentem zero jest mieszkaniec województwa lubuskiego, który 29 lutego wrócił autobusem rejsowym z Niemiec, z regionu Nadrenii-Północnej Westfalii, w którym stwierdzono drugie największe ognisko koronawirusa w Europie zaraz po północnych Włoszech.  Czy koronawirusem można zarazić się poprzez kosmetyki?

Jak galerie handlowe dbają o bezpieczeństwo klientów?

Odkąd koronawirus pojawił się w Polsce, mamy coraz więcej wątpliwości. Zastanawiamy się, czy zakupy w centrum handlowym są bezpieczne. Wiele galerii handlowych stara się zrobić wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom.  W tym celu dezynfekują one powierzchnie, umieszczają na ścianach dozowniki z płynami do dezynfekcji.

Ile czasu przetrwa koronawirus na rzeczach?

Niestety, koronawirus na nieczyszczonej powierzchni, z którą miał do czynienia chory, może przetrwać od 2 do 9 dni. Wszystko zależy od temperatury, jakie panują w miejscu, gdzie znajduje się owa powierzchnia.

Zrezygnuj ze stosowania testerów w drogeriach

Ze względu na koronawirusa nie zaleca się obecnie korzystania z testerów w drogeriach. Jeśli były one stosowane przez nosicieli tego mikroorganizmu, mogą być zanieczyszczone i stanowić potencjalne źródło zakażeń.

Kosmetyki nakładaj za pomocą czystych dłoni

Podczas aplikacji kosmetyków należy zwracać uwagę na higienę. Nakładaj podkład za pomocą wcześniej umytych dłoni. Podobnie postępuj z pozostałymi kosmetykami. Zamiast balsamu do ust w słoiczku, kup taki w formie sztyftu. Jest on dużo bardziej higieniczny w użyciu.

Nie pożyczaj kosmetyków

Nie pożyczaj kosmetyków innym osobom i sama nie bierz cudzych kosmetyków. Takie postępowanie bardzo często jest mało higieniczne. Jednak latem zazwyczaj nie grozi niczym poważnym. Zimą, gdy dookoła szaleje grypa, rynowirusy, adenowirusy, a teraz jeszcze koronawirus, lepiej mieć swoje produkty i nikomu ich nie pożyczać.

Korzystaj z usług profesjonalnych makijażystek

Jeśli wybierasz się na wesele lub urodziny mamy, chcesz wykonać profesjonalny makijaż w salonie kosmetycznym, to zwróć uwagę na jego renomę. Unikaj miejsc, które nie cieszą się zbyt dobrą opinią, bo nie przestrzega się w nich elementarnych zasad higieny. Pędzle powinny być zawsze dezynfekowane, a produkty wylewane z opakowań zbiorczych na zdezynfekowaną skórę makijażystki lub specjalną paletkę. Niedopuszczalne jest nakładanie błyszczyka aplikatorem prosto z opakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *