Styl życia

Kurier do domu – wygodne rozwiązania dla kupujących online

Kurier do domu

Jak zamówić kuriera do domu?

Jak zamówić kuriera do domu? Bardzo łatwo. Dokonując zakupów on-line należy wybrać kuriera jako formę dostawy i podać swój adres domowy, upewniając się zawczasu, że w przewidywanym terminie dostawy ktoś będzie w domu. A zakupów on-line dokonuje bardzo dużo ludzi…

Według raportu “E-commerce w Polsce 2019” przygotowanego przez Gemius kupujący online stanowią 62% internautów (biorących udział w badaniu). Jest to wyraźny wzrost w stosunku do ubiegłorocznego badania, w którym 56% ankietowanych zadeklarowało dokonywanie zakupów online. Z kolei z raportu przygotowanego przez Divante wynika, że Polacy wydali w 2018 roku ponad 49 mld złotych na zakupy internetowe. Nie dziwi zatem wniosek z raportu Bisnode Polska, który wskazuje, że liczba sklepów online w Polsce przekroczyła w 2018 roku 30 tysięcy, co stanowi wzrost o ponad 6% w stosunku do roku 2017. Aż 58% z kupujących on-line wybiera dostawę kurierem do domu lub miejsca pracy. Jednocześnie 71% z nich wskazało, że możliwość zamówienia kuriera do domu motywuje ich do dokonania zakupu. Jest to wprawdzie spadek w porównaniu do 82% w roku 2017, ale kurier on-line pozostaje najczęściej wykorzystywaną i najbardziej pożądaną formą dostawy. Na drugim miejscu (pod obydwoma względami) plasują się dostawy do paczkomatów.

Dlaczego kurier do domu?

Dlaczego kurier on-line cieszy się taką popularnością? Według wspomnianego raportu o e-commerce w Polsce, trzy najważniejsze elementy, które wpływają na decyzje internautów o wyborze sklepu online to cena produktu, niskie koszty dostawy i wcześniejsze pozytywne doświadczenia. Podobne były wyniki w latach ubiegłych. Także jeśli chodzi o to co mogłoby zachęcić ich do częstszego kupowania online badani wskazywali przede wszystkim na niższe koszty dostawy (55% wskazań). Internauci nie kupujący on-line również wymieniali wśród elementów, które mogłyby ich do tego skłonić, niższe koszty dostawy, niższe ceny produktów i szybszą dostawę. Wydaje się zatem nieintuicyjne, że dostawy kurierem, które do najtańszych nie należą, są tak popularne. Po części jest to kwestia tego, że niektóre (często te najtańsze) sklepy nie oferują innych opcji. Nie jest to jednak wystarczające wytłumaczenie. Warto za to spojrzeć na drugi i trzeci najważniejszy dla klientów aspekt – szybkość dostawy i wcześniejsze pozytywne doświadczenia. Na te ostatnie zresztą składa się również czas wysyłki – najczęściej wymieniane przez ankietowanych problemy z zakupami on-line związane były z długim oczekiwaniem na dostawę lub jej wysokimi kosztami. Wydaje się, że to właśnie szybkość, niezawodność i wygoda dostaw kurierem do domu czy pracy decyduje o utrzymującej się pozycji kuriera on-line jako najpopularniejszej formy dostawy towarów zakupionych w sklepach internetowych.

Komentarze (14)

amy_w

6 miesięcy temu

Ja kocham zakupy online, bo łatwiej jest mi znaleźć to, czego szukam:)

gopita

6 miesięcy temu

Inpost ma całkiem fajny cennik usług. Często wysyłam nim paczki, jak pozbywam się używanych ubrań na OLX:)

tiny

6 miesięcy temu

Zamawianie kuriera do domu wcale nie jest trudne:)

minnie

6 miesięcy temu

Ja zawsze zamawiam kuriera do domu, bo nie mam czasu na latanie po punktach stacjonarnych, gdzie można nadać paczkę:)

cleo_patra

6 miesięcy temu

W dzisiejszych czasach bez kurierów nie dalibyśmy rady normalnie funkcjonować. Oni przynoszą nam nasze zakupy ze sklepów online:)

urszula

6 miesięcy temu

Teraz firmy kurierskie mają ręce pełne roboty. Myślę, że mogłyby wesprzeć swoich pracowników, wprowadzając zamiast podpisu przy odbiorze kilkucyfrowy kod, który można podać nawet przez domofon tak, aby kurier mógł zostawiać paczuszkę pod drzwiami mieszkania. Zakupy online są dużo bezpieczniejsze, ale jak nie zadbamy o kurierów, oni nam się pochorują, to nie będzie komu ich dostarczać.

julita

7 miesięcy temu

Ja lubię kuriera z Paczkomatów:)

minerwa

7 miesięcy temu

Teraz to tylko korzystać z usług firm kurierskich. Przez naszych kochanych rodaków, którzy na nic się nie patrzą, zjeżdżają chorzy do kraju, jakby nie mogli zostać tam, gdzie byli, teraz strach wyjść do sklepu po chleb.

grażyna

7 miesięcy temu

Kurier, który przyjeżdża do domu po paczkę ze zwrotem towaru to świetna sprawa.

monika

7 miesięcy temu

Ja też bardzo lubię robić zakupy przez internet:)

daria

7 miesięcy temu

Ja nie lubię chodzić z paczką na pocztę, więc wezwanie kuriera do domu to świetna opcja:)

marisol

7 miesięcy temu

Dobrze, że teraz kurier może przyjechać do domu po cięższe pudło ze zwrotem towaru:)

lucy

7 miesięcy temu

Ja często robię zakupy online i czasem muszę coś odesłać, bo źle na mnie leży.

justa

7 miesięcy temu

Bardzo fajnie, że dziś można zamówić kuriera do domu:)

Zostaw komentarz