Marzy Ci się powrót do sylwetki sprzed ciąży? Albo po prostu pragniesz wyeliminować odrobinę nagromadzonego latami tłuszczyku z okolic brzucha? A może nigdy nie byłaś szczupła i w końcu chcesz to zmienić?

Niewiele kobiet może poszczycić się brakiem jakichkolwiek problemów z figurą. Z reguły nienaganne sylwetki naszych koleżanek oraz filmowych gwiazd to efekt ciężkiej pracy, która… może stać się przyjemnością!

Ruch to zdrowie

O pozytywnym wpływie aktywności fizycznej na ludzki organizm wiedzą chyba wszyscy. Ma ona również cudowny wpływ na nasz umysł oraz może stać się nieodłącznym elementem codzienności. Wystarczy, że uprawiany przez nas sport będziemy lubić. A wtedy stanie się on naszą pasją!

Ach, ta oponka

Oponka wylewająca się ze spodni to kompleks niejednej z nas. Możemy jednak ją zwalczyć. Wystarczy odrobina chęci i wytrwałości. Uzyskane efekty będą z pewnością mobilizowały nas do dalszej walki.

Dieta to podstawa

Aby uzyskać efekt płaskiego brzuszka należy mieć świadomość tego, że nasze mięśnie ukrywają się pod warstwą tłuszczu. Na nic więc ciężkie treningi skoro świetnie ukształtowane mięśnie nie będą widoczne? Oprócz właściwej diety, w redukcji pomocne okażą się jazda na rowerze, bieganie, pływanie, nordic walking oraz rolki. Łączenie tych dwóch typów ćwiczeń pozwoli nam uzyskać optymalne i stosunkowo szybkie efekty.

3 ćwiczenia na wzmocnienie mięśni brzucha

Trzeba przyznać, że ćwiczenia obwodowe są niezastąpione. W tym przypadku będą to 3 ćwiczenia wykonywane kolejno, jedno po drugim, w serii 12 powtórzeń. Po każdym obwodzie robimy minutę przerwy.

1.Podnoszenie miednicy w leżeniu na plecach. To nic innego jak przyciąganie kolan do klatki piersiowej poprzez uniesienie pośladków, jednak bez użycia dłoni, które mają znajdować się nieruchomo na podłodze wzdłuż tułowia.
2.Skłony tułowia z podniesionymi nogami. To typowe brzuszki z tym że podczas ich wykonywania unosimy nogi zgięte pod kątem 90 stopni ku górze. Tak jakbyśmy chcieli dotknąć głową kolan.
3.Podnoszenie miednicy w leżeniu bocznym. Kładziemy się na bok a następnie podnosimy nasze ciało i opieramy się na przedramieniu mocno wypychająca biodra.

Pamiętajmy, że najważniejsza jest systematyczność! Tylko ona zagwarantuje nam oczekiwane efekty.

Natalia Herzog