Ośrodki SPA to doskonałe miejsca do relaksu, odnowy biologicznej a także podreperowania swojego zdrowia. Co warto wiedzieć korzystając z zabiegów SPA przy problemach zdrowotnych?

SPA – ekskluzywne sanatorium?

Hotele SPA coraz częściej przejmują rolę sanatoriów. Zamiast typowych ośrodków uzdrowiskowych chętniej wybieramy ekskluzywne i kompleksowe kurorty.

Jeździmy tam nie tylko po to, by odpocząć i zadbać o swoją urodę. SPA oferują swoim klientom także szereg zabiegów leczniczych, a nawet specjalistyczne zajęcia rehabilitacyjne. Dzięki takim ośrodkom możemy zadbać o siebie holistycznie, skupiając się na odnowie biologicznej oraz na poprawie kondycji i zdrowia.

Czy warto leczyć się w SPA?

Jeśli cierpisz na przewlekłe schorzenia, potrzebujesz rehabilitacji – ośrodki SPA to idealne miejsce na przeprowadzenie kuracji zdrowotnej. Takie hotele oferują kompleksowe programy dopasowane do potrzeb każdego klienta.

W dobrych SPA znajdziemy nie tylko wodolecznictwo, ale również krioterapię, ultradźwięki, laseroterapię, terapię światłem, inhalacje, sauny, gabinety terapii manualnych czy sale sportowo-rehabilitacyjne. Wbrew pozorom wyjazd do SPA to nie tylko snobistyczny sposób spędzania wolnego czasu, ale także wyjątkowa korzyść dla zdrowia.