Kobiece dolegliwości Zdrowie

Choroby przewlekłe – leczenie w SPA

Ośrodki SPA to doskonałe miejsca do relaksu, odnowy biologicznej a także podreperowania swojego zdrowia. Co warto wiedzieć korzystając z zabiegów SPA przy problemach zdrowotnych?

Ośrodki SPA to doskonałe miejsca do relaksu, odnowy biologicznej a także podreperowania swojego zdrowia. Co warto wiedzieć korzystając z zabiegów SPA przy problemach zdrowotnych?

SPA – ekskluzywne sanatorium?

Hotele SPA coraz częściej przejmują rolę sanatoriów. Zamiast typowych ośrodków uzdrowiskowych chętniej wybieramy ekskluzywne i kompleksowe kurorty.

Jeździmy tam nie tylko po to, by odpocząć i zadbać o swoją urodę. SPA oferują swoim klientom także szereg zabiegów leczniczych, a nawet specjalistyczne zajęcia rehabilitacyjne. Dzięki takim ośrodkom możemy zadbać o siebie holistycznie, skupiając się na odnowie biologicznej oraz na poprawie kondycji i zdrowia.

Czy warto leczyć się w SPA?

Jeśli cierpisz na przewlekłe schorzenia, potrzebujesz rehabilitacji – ośrodki SPA to idealne miejsce na przeprowadzenie kuracji zdrowotnej. Takie hotele oferują kompleksowe programy dopasowane do potrzeb każdego klienta.

W dobrych SPA znajdziemy nie tylko wodolecznictwo, ale również krioterapię, ultradźwięki, laseroterapię, terapię światłem, inhalacje, sauny, gabinety terapii manualnych czy sale sportowo-rehabilitacyjne. Wbrew pozorom wyjazd do SPA to nie tylko snobistyczny sposób spędzania wolnego czasu, ale także wyjątkowa korzyść dla zdrowia.

Co leczyć w SPA?

W SPA warto zachować szczególną ostrożność w niektórych chorobach. Dla własnego bezpieczeństwa należy poinformować personel medyczny o wszystkich dolegliwościach i przyjmowanych lekach. W przypadku ciężkich chorób należy zrezygnować z takiej wizyty i wybrać konwencjonalną opiekę medyczną (np. w przypadku nowotworu, gruźlicy, stanów pooperacyjnych itp.). Z ośrodków warto skorzystać, aby między innymi wyleczyć:

  • Choroby górnych dróg oddechowych: zatoki, nieżyty gardła, przewlekłe zapalenie oskrzeli, astmę oskrzelową, alergiczny nieżyt nosa, stan wyczerpania głosowego, rozedmę, pylicę.
  • Choroby układu kostno-stawowego: zwyrodnienia kręgosłupa, stany zapalne stawów, osteoporozę, neuralgie, zmiany zwyrodnieniowe układu kostnego, reumatoidalne zapalenie stawów, dolegliwości reumatyczne, stany po złamaniach i pęknięciach kości.
  • Choroby neurologiczne: migreny, bóle głowy, stany po udarach, zaburzenia snu, schorzenia zwyrodnieniowe układu nerwowego, nerwice.
  • Choroby układu krążenia – niewydolność żylną, obrzęki limfatyczne i żylne, arytmię.
  • Choroby układu pokarmowo-wydalniczego – zaburzenia perystaltyki jelit, przewlekłe zaparcia, przepukliny.
  • Urazy narządów ruchu, kontuzje, zaniki mięśniowe, niedowłady.
  • Cukrzycę.

Korzystacie w SPA tylko z zabiegów upiększających i relaksujących? Czy jeździcie do takich ośrodków także w celach leczniczych, rehabilitacyjnych? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

M. Witczak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *