Jesienią katar dopada niemal każdego. Towarzyszy większości infekcji wirusowych jest przyczyną złego samopoczucia i dużej niewygody w codziennym życiu, nawet jeżeli choroba nie jest poważna.

Na rynku jest wiele preparatów na katar – tabletki, krople i spraye. Najlepszą formułą jest spray, ponieważ jest wygodniejszy w użyciu i wnika głębiej niż krople.

Aspecton spray jest bardzo skutecznym, wygodnym w aplikowaniu preparatem, stosowanym miejscowo, więc nie obciąża układu pokarmowego. Może być stosowany zarówno przy katarze, objawach zatkanego nosa oraz do regeneracji uszkodzonej śluzówki po przebytej infekcji.

Aspecton spray jest alternatywą dla wszystkich, którzy obawiają się produktów zawierających w składzie wazokonstryktory. Są to czynne substancje obkurczające śluzówkę nosa, które mogą powodować jej uszkodzenie i przy zbyt częstym lub zbyt długim stosowaniu – uzależniać. Jednocześnie Aspecton stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia takimi preparatami, ponieważ ma właściwości regenerujące i nawilżające.

Aspecton zawiera unikalny zestaw substancji czynnych:

  • hipertoniczny roztwór wody morskiej – pomaga zmniejszyć obrzęk (takich właściwości nie posiadają roztwory izotoniczne),
  • dekspantenol – nawilża i regeneruje,
  • hypromelozę – wiąże wilgoć w żel tworząc ochronną warstwę na śluzówce nosa,
  • kamforę – działa znieczulająco,
  • olejki eukaliptusowy i tymiankowy – działają antybakteryjnie,
  • olejek miętowy i mentol – chłodzą i odświeżają.

Ten wyjątkowy zestaw naturalnych i syntetycznych składników odróżnia Aspecton od innych preparatów na bazie soli morskiej. W dodatku można go stosować zawsze, gdy czujemy dyskomfort, nawet wiele razy w ciągu dnia.
Aspecton jest zalecany przy ostrych objawach kataru, spowodowanego infekcją lub alergią oraz w przypadku wysuszenia i podrażnienia śluzówki nosa. Intensywnie nawilża, rozrzedza gęstą wydzielinę, usprawnia oczyszczanie nosa. Nie powoduje ryzyka uzależnienia i wynikającego z niego chronicznego kataru.
Aspecton jest wyrobem medycznym zalecanym dla dorosłych oraz dzieci powyżej 8 roku życia.

Krewel Meuselbach GmbH to jedna z najstarszych firm farmaceutycznych w Niemczech. Posiada bogate portfolio wysokiej jakości produktów leczniczych i wyrobów medycznych. Swoje produkty dystrybuuje w ponad 20 krajach na całym świecie. Najlepiej znane polskim konsumentom produkty to syrop Hedelix, pastylki Regulax oraz spray Rhinoton. Coraz większą świadomością marki może pochwalić się Aspecton. W portfolio marki, na polskim rynku znajdują się spray na katar i tabletki na gardło. Są to produkty bardzo dobrze znane niemieckim klientom, doceniane za wykorzystanie naturalnych składników.

Firma Krewel Meuselbach jest znana z innowacyjnego podejścia do standaryzacji i wykorzystywania w swoich wyrobach ekstraktów roślinnych. W Polsce jej produkty są dystrybuowane od 1995 roku.

Informacja Prasowa