Dekoeko.com to największa w Polsce platforma promująca odpowiedzialne wybory konsumenckie, upcykling, etyczną modę i eko design.

Co roku podczas najgorętszego okresu sprzedażowego wykorzystywana jest gigantyczna ilość surowców służących do produkcji świątecznych upominków, gadżetów i elementów wystroju wnętrz. Stawiając na ilość i masowość coraz częściej zapomina się o jakości, etyce i wpływie tej szalonej nadprodukcji na środowisko i nasze samopoczucie. Istnieją jednak sposoby na to, aby przeżyć święta w równowadze bez potrzeby rezygnacji z czegokolwiek. Zamiast kupować klasyczne gadżety świąteczne możemy pozornie zużyte surowce i przedmioty po prostu zamienić na niezwykle atrakcyjne i oryginalne ozdoby, a nawet prezenty. Nasi projektanci robią to po mistrzowsku i zachęcają do wspólnej zabawy!

Zapraszamy do wsparcia i włączenia się w akcję pod hasłem „Święta w równowadze” organizowanej przez portal Dekoeko.com we współpracy z organizacją Kupuj Odpowiedzialnie. Celem akcji jest poddanie refleksji nawyków konsumenckich oraz zasianie idei odpowiedzialnych i zrównoważonych świąt, za pomocą pozytywnych i inspirujących treści.

W ramach akcji przygotowaliśmy “Przewodnik po zrównoważonych świętach”, który już teraz z radością Wam przekazujemy. Powstaną również specjalne strefy świąteczne Dekoeko, na kilku największych wydarzeniach świątecznych w Polsce. Będą to spotkania na żywo z projektantami i designerami zgromadzonymi na platformie Dekoeko.com, propozycje prezentowe w duchu upcyklingu, warsztaty tworzenia ozdób świątecznych z materiałów z recyklingu, czy twórcze przetwórstwo zgodnie z ideą upcyklingu pozornie zużytych przedmiotów w jedyne w swoim rodzaju prezenty. Akcja prezent z „duszą” pozwoli Wam oddać cenną rzecz do twórczego przerobienia w niepowtarzalny i w 100% spersonalizowany prezent. Pierwsza strefa świąteczna organizowana przez projektantów i entuzjastów upcyklingu pojawi się już w najbliższą sobotę i niedzielę na Targach Rzeczy Ładnych w Warszawie.

Zwieńczeniem całej akcji będzie pierwszy w Polsce noworoczny swap nietrafionych prezentów świątecznych połączony z debatą na temat odpowiedzialnych zakupów z udziałem organizacji Kupuj Odpowiedzialnie / Clean Clothes Campaign oraz mini-targami prezentujący marki odpowiedzialne i etyczne tworzące zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji na stronie: http://dekoeko.com/swieta-w-rownowadze/