5 powodów, dla których nie powinnaś kupować podróbek kosmetyków

Rynek kosmetycznie prężnie się rozwija, mamy do wyboru wiele świetnych kosmetyków z różnych półek cenowych. Mimo to wciąż nie brakuje osób, które zamawiają podróbki luksusowych marek. Potrzeba prestiżu jest w nich bowiem silnie zakorzeniona. Przedstawiamy 5 powodów, dla których nie powinnaś kupować podróbek kosmetyków.

Nie znamy ich składu

Podróbki kosmetyków mogą zawierać wszystko, nawet arszenik i ołów. Nikt bowiem nie sprawdza ich składu. Zamiast drogich, wartościowych dla skóry składników, możesz mieć do czynienia nie tylko z samą chemią, ale też z substancjami toksycznymi, w tym wywołującymi raka.  Produkcja podrób odbywa się poza wszelką kontrolą, dlatego lepiej zainwestować w tańsze odpowiedniki kosmetyków luksusowych marek, niż narażać swoje życie i zdrowie na uszczerbek.

Mogą być produkowane w niehigienicznych warunkach

Składniki kosmetyków mogą leżeć na brudnej podłodze między szczurami i ich odchodami. Woda wykorzystywana do ich produkcji może być czerpana z zanieczyszczonej rzeki. Krótko mówiąc, malując usta taką podrobioną szminką, możesz dostać biegunki, a stosując podrobioną maskarę, możesz dorobić się gronkowca złocistego lub pałeczki ropy błękitnej. Nie chcesz przecież oślepnąć ani leżeć w szpitalu z tygodniową biegunką.

Podróbki nie są tak dobre jak oryginał

Po co ci podróbka perfum? Ona nie pachnie tak samo jak oryginał, najczęściej w ogóle się nie rozwija, przez co boli cię głowa. Podrobione cienie do powiek mają gorszą pigmentację od oryginału lub nie są tak kremowe w konsystencji, przez co zdecydowanie gorzej się blendują.  Jeśli w ogóle nie stać cię na oryginalne, wysokopółkowe kosmetyki, to kup takie drogeryjne, które charakteryzują się dobrą jakością.

Wprawne oko dostrzeże podróbkę

Jeśli kupujesz podróbki luksusowych kosmetyków, by malować nimi swoje klientki, wiedz, że wprawne oko dostrzeże różnice w podróbie. Często paletka cieni jest gorszej jakości, logo ma dziwny odcień etc.  Posługując się podróbkami przy klientkach, nie tylko je stracisz i zyskasz nieciekawą opinię. Możesz nawet mieć problemy z prawem, gdyż świadome kupowanie podróbek i wprowadzanie klientek w błąd jest przestępstwem.

Twój makijaż nie nosi podpisu z nazwami marek

Po co kupujesz marnej jakości podróbki kosmetyków luksusowych marek, skoro twój makijaż nie jest podpisany ich nazwami? Nikt nie jest w stanie stwierdzić, jakiej marki cienie czy pomadkę masz na ustach. W drogeriach jest wiele tanich i dobrych marek, które produkują bezpieczne dla zdrowia specyfiki do makijażu.