Artykuły Moda

7 błędów modowych, które pozbawiają twoją sylwetkę proporcji

7 błędów modowych, które pozbawiają twoją sylwetkę proporcji

Moda rządzi się swoimi prawami, bardzo często lansuje się fasony, które pasują tylko nielicznym. Pozostałe osoby powinny ich uniknąć, aby ich figura nie uległa deformacji. Przedstawiamy 7 błędów modowych, które pozbawiają twoją sylwetkę proporcji.

Za długa bluzka

Mogłoby się wydawać, że dłuższa bluzka to wybawienie, gdy zamek w jeansach lubi się samoistnie otwierać przy kucaniu. Tymczasem długa bluzka skraca nogi, zakrywa pośladki oraz nieestetycznie wystaje spod ramoneski. Wygląda to fatalnie, sylwetka staje się zdeformowana.

Sukienka maxi i płaskie buty przy niskim wzroście

Jeśli jesteś niska, to sukienki maxi nie do końca są tym, co powinnaś nosić, bo jeszcze bardziej cię skracają. Na szczęście można je ograć, zakładając do nich buty na wysokim obcasie. Osoby, które są niskie, nie powinny nosić sukienek maxi w połączeniu z wygodnymi balerinkami, gdyż jest to niekorzystne dla ich sylwetki. Czyni ją ciężką i toporną.

Spodnie ze zbyt wysokim lub zbyt niskim stanem

Wysoki stan pięknie podkreśla talię, długie nogi i zgrabne pośladki. Jednak gdy jest za wysoki, wówczas nasza górna część sylwetki skraca się, co wygląda bardzo niekorzystnie. Podobnie działa zbyt niski stan, skraca dolną część ciała, przez co wyglądamy tak, jakby nasze nogi były bardzo krótkie.

Nietaliowane bluzki przy figurze typu klepsydra

Kobiety, które mają figurę typu klepsydra, bardzo wąska talia przy wyraźnie szerszych biodrach i proporcjonalnych do nich ramionach, nie powinny nosić nietaliowanych ubrań, ponieważ całkowicie zaburza to ich sylwetkę. Sprawia, że wyglądają bezkształtnie i workowato.

Przetarcia na jeansach

Jeśli te pojawiają się na wysokości kolan, tną nam nogi na pół, co wygląda dość osobliwie. Niestety, nie wszystko, co modne, jest przyjazne dla twojej sylwetki.

Rybaczki przy niskim wzroście

Jeśli jesteś niska, to rybaczki są najgorszym, co możesz na siebie włożyć, ponieważ one będą kończyły się w dziwnym miejscu, skracając twoje nogi. Jeśli nie chcesz wyglądać nieproporcjonalnie, postaw na spodnie o normalnej długości lub krótkie szorty przed kolano.

Golf przy zbyt krótkiej szyi

Jeśli masz krótką szyję, unikaj golfów w bluzkach i sukienkach, ponieważ te sprawią, że będziesz wyglądała tak, jakbyś miała się za chwilę udusić. Na dodatek staniesz się masywna i krępa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *