Błędy makijażowe, które sprawiają, że wyglądasz karykaturalnie

Makijaż ma odejmować lat i sprawiać, że wyglądamy korzystnie. Niestety, nie wszystkie kobiety potrafią go wykonać. Dlatego też dziś przedstawiamy błędy makijażowe, które sprawiają, że wyglądasz karykaturalnie.

Za mocno wyrysowane brwi

Brwi stanowią ramę dla oczu, ale nie możesz przesadzać. Nie należy ich malować jak od linijki oraz wypełniać zbyt mocno za ciemnym odcieniem pomady. Jeśli masz blond włosy, grube, czarne brwi namalowane pomadą, wyglądasz jak karykatura swojej osoby. Taki makijaż może pięknie prezentuje się na Instagramie, gdzie na każdą fotografię nakładamy kilka filtrów, ale zupełnie nie sprawdza się w praktyce.

Tona rozświetlacza

Zapanowała moda na mocno rozświetloną twarz. Jednak wiele kobiet nakłada zdecydowanie za dużo kosmetyku, w rezultacie ich twarz odbija światło jak Edward ze Zmierzchu. Nie wygląda to korzystnie na żywo, jedynie podczas sesji zdjęciowych. Rozświetlacz nakładaj z umiarem i tylko w miejsca do tego przeznaczone.

Plamy z ceglastego bronzera

Ceglasty bronzer nie najlepiej się sprawdza do konturowania twarzy, dlatego warto przed zakupem kosmetyku wykonać swatche i wyjść na zewnątrz, aby obejrzeć je w świetle dziennym. Bronzer trzeba umieć też dobrze rozetrzeć. Nie można pozostawiać na twarzy burych plam ani grubej warstwy kosmetyku, gdyż wygląda to niekorzystnie.

Nakładanie matowej pomadki na zbyt suche usta

Matowe szminki podkreślają każdą nierówność i suchą skórkę. W związku z tym, jeśli lubisz je nosić, powinnaś regularnie wykonywać peeling warg, po czym nawilżać naskórek pomadką ochronną.

Utrwalanie makijażu lakierem do włosów

Jeśli chcesz utrwalić makijaż, sięgnij po specjalny spray. Nie używaj lakieru do włosów, bo możesz dorobić się poważnej alergii, a nawet wylądować na izbie przyjęć, gdy lakier trafi do oka.

Za dużo pudru

Podkreśla zmarszczki i dodaje nam lat. Poza tym obciąża twarz i sprawia, że makijaż wygląda ciężko oraz sucho. Puder nakładamy tylko na strefę T, nie ma konieczności nakładania tony kosmetyku na policzki, chyba że jesteśmy właścicielkami cery tłustej.