5 kroków do zdrowego stylu życia

Sporo słyszysz o zdrowym stylu życia? Masz ochotę zmienić dietę, wprowadzić więcej aktywności fizycznej, odstawić alkohol, ograniczyć kawę i porzucić autobus na rzecz spaceru? Podpowiadamy, jak zacząć prowadzić zdrowy styl życia, aby poprawić ogólne samopoczucie i sylwetkę, a także skutecznie walczyć ze stresem.

Wielu osobom wydaje się, że żyją zdrowo – unikają fast foodów, nie objadają się na noc, a na słodycze dają się skusić od czasu do czasu. Kwestia optymalnego żywienia jest jednak bardziej skomplikowana. Jeśli chcesz popracować nad swoją sylwetką, przede wszystkim musisz podejść do problemu rozsądnie i na poważnie. Nasze wskazówki z pewnością pomogą ci zmienić złe nawyki i zacząć żyć aktywniej oraz zdrowiej.

Odstaw słodzone soki, napoje gazowane

Zacznij od podstaw – zastanów się, co pijesz na co dzień. Wiele osób zapomina, że podczas analizowania diety trzeba wziąć pod uwagę także napoje. Jeśli chcesz walczyć o smukłą sylwetkę, wyeliminuj z diety słodzone soki oraz napoje gazowane. Najlepiej zapomnij o ich istnieniu. Wcale nie dodają sił i energii, zwykle zawierają dużo cukru, barwników, wzmacniaczy smaku itd.

Warto odstawić słodzone napoje gazowane, ale też popularne energetyki czy pełne dodatków jogurty pitne a zacząć pić wodę, naturalne soki tłoczone oraz przyrządzane na bazie wyciągów roślinnych, ziół i owoców warzone napoje botaniczne (na przykład o smaku maliny, lawendy i eukaliptusa). Przestaw się też na krótko parzoną herbatę i napary z ziół zamiast hektolitrów kawy.

Niewinne przekąski

Często zdarza się, że pomijamy przekąski podczas analizowania diety. Powody? Bo to nie posiłek, niewinny batonik, małe ciasteczko, garść chipsów czy urodzinowy tort kolegi z pracy. Nie dość, że mają sporo kalorii i są pozbawione wartości odżywczych, stają się też przyczyną wzmożonego głodu i złej organizacji w planowaniu i przygotowywaniu posiłków.

Miej przy sobie zdrowe przekąski, aby w razie czego nie skusić się na te, których musisz unikać. Zastrzyk energii zapewnią ci też owoce świeże i suszone, garść orzechów, jogurt naturalny, napój B-life Botanicals na bazie maliny, lawendy, eukaliptusa czy też po prostu banan – potrafią prawdziwie uratować przed napadem głodu.

Nie zapominaj o śniadaniu

Jeśli należysz do osób, które nie jedzą śniadania, zmień to koniecznie. Odmawianie sobie jednego posiłku kończy się zwykle pochłonięciem ogromnej i kalorycznej porcji drugiego. Organizm przez brak paliwa nastawia się na magazynowanie, co oznacza odkładanie się tłuszczu w miejscach, z których chcemy się go pozbyć. Co więcej, w ten sposób rozregulowujesz swój metabolizm, a zmuszenie go później do prawidłowej pracy nie jest łatwe.

Ulubiony serial w towarzystwie obfitej kolacji?

Jednym z najczęściej popełnianych błędów żywieniowych jest objadanie się wieczorem i na noc. Większość z nas lubi spędzać wspólnie czas przed telewizorem, oglądając film lub serial, ale zwykle wiąże się to z podjadaniem – chipsów, pizzy, jedzenia zamawianego przez wygodne aplikacje itd.

Pamiętaj, że to nawyk żywieniowy i trzeba tę chęć w sobie zdusić, gdyż regularne wieczorne podjadanie jest zgubne w skutkach! Nie dość, że szybciej pojawiają się boczki, to dodatkowo organizm staje się leniwy. Przygotuj na kolację lekką przekąskę, np. sałatkę, a także ulubiony napój na bazie ziół, B-life Botanicals, a z pewnością będzie to kompletny posiłek na wieczór.

Spontaniczne zakupy? Przygotuj listę

Jeśli robisz zakupy impulsywnie i spontanicznie, a – co gorsza – bez śniadania czy obiadu, kupujesz więcej, w tym także niezdrowych przekąsek. Jeśli jesteśmy głodni podczas zakupów, sięgamy też po kaloryczne batoniki, ciasteczka czy gotowe obiady. Lepiej wybieraj się do sklepu na spokojnie, po posiłku, a także przygotuj listę produktów, które chcesz kupić. Jesteśmy wtedy mniej podatni na marketingowe chwyty i promocje.