pole-jeczmienia

Jednym z najbardziej rozchwytywanych suplementów odchudzających ostatnich miesięcy jest młody jęczmień. Na szczęście nie jest to kolejny produkt, który w cudowny sposób ma nas odchudzić powodując przy okazji przykre dolegliwości zdrowotne oraz efekt jo-jo po zakończeniu kuracji.

Młody jęczmień, to cudowna, naturalna substancja roślinna dzięki której możemy w doskonały sposób oczyścić nasz organizm z groźnych złogów oraz toksyn. Opóźnienie procesu starzenia oraz utrata kilku nadprogramowych kilogramów są tylko uzupełnieniem kuracji, która przede wszystkim wpływa doskonale na nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Pochodzenie młodego jęczmienia

Młody jęczmień jest rośliną uprawianą w pobliżu wyschniętych jezior słodkowodnych. Do jego uprawy nie są wykorzystywane sztuczne nawozy, ponadto podlewany jest on tylko wodą źródlaną z okolicznych źródeł, dzięki czemu nie znajdziemy w nim żadnych szkodliwych substancji.  W większości przypadków możemy go kupić w sproszkowanej postaci, ale występuje również w tabletkach.  Dietetycy informują, iż nalży go spożywać systematycznie, rozpuszczając  codziennie jedną jego łyżeczkę w zimnej wodzie, lub połykając jedną tabletkę.

Właściwości zdrowotne

zielony-jeczmienProzdrowotne właściwości młodego jęczmienia znane były już wiele lat temu, naukowo zostały jednak potwierdzone dopiero niedawno podczas badań naukowych wśród osób zmagających się z cukrzycą.  Okazuje się, że zielony jęczmień zawiera ogromne pokłady potasu, wapnia, magnezu, żelaza, oraz dość spore ilości manganu oraz cynku. Ponadto zawiera wiele witamin, które mogą być pomocne podczas zwalczania chorób, należą do nich: większość witamin z grupy B, witaminy C,E, choliny, biotyny oraz bardzo ważny dla kobiet kwas foliowy.

Wpływ młodego jęczmienia na nasz organizm

Systematycznie spożywanie napoju przygotowanego z jednej łyżeczki sproszkowanego jęczmienia niezwykle pozytywnie wpływa na nasz organizm, a mianowicie:

  • Poprawia pracę naszego układu pokarmowego, dzięki czemu sprzyja odchudzaniu oraz wspomaga funkcjonowanie naszych jelit.
  • Dostarcza do naszego organizmu bardzo duże ilości białka, minerałów oraz niezbędnych witamin.
  • Pomaga uzyskać szczupłą sylwetkę poprzez zmniejszanie apatytu.
  • Oczyszcza organizm z toksyn.
  • Poprawia stan włosów, skóry i paznokci.
  • Znacznie spowalnia procesy starzenia.
  • Dodaje nam siły oraz energii do działania.

Młody jęczmień to preparat, który można polecić każdemu, mogą go spożywać nawet osoby  chore oraz kobiety w ciąży.  Jeśli zależy Wam na poprawie stanu Waszego zdrowia o z całą pewnością powinnyście pomyśleć o jego zastosowaniu.