zasady pielęgnacji włosów

Piękne włosy, to przede wszystkim zadbane pasma. Same geny czy kosztowna koloryzacja nie wystarczy, by utrzymać ich zdrowy i atrakcyjny wygląd, dlatego przedstawiamy zasady pielęgnacji włosów, które koniecznie warto zastosować.

Burza pięknych i zdrowych włosów

Włosy jak z reklamy szamponu? Mocne, gładkie i lśniące? To możliwe, przy właściwej pielęgnacji, która dotyczy nie tylko samych włosów ale także naszego organizmu. Dbając o siebie również od środka, jesteśmy w stanie poprawić wygląd włosów. Wszystko co robimy, ma bowiem znaczenie. Dieta, stres i ogólny tryb życia oddziałują na pracę organizmu i tym samym stan skóry, paznokci oraz włosów. Wystarczy, że wdrożymy w życie odpowiednie zasady pielęgnacji włosów.

Odżywienie włosów

Wszystkie maski i odżywki, które stosujemy na włosy, działają głównie na zewnątrz. W celu zwiększenia rezultatów, warto zadbać o odżywienie ciała od wewnątrz. Pomoże w tym zdrowa dieta, oparta na produktach bogatych w żelazo, białko, witaminę A oraz E. Dzięki naturalnym składnikom, włosy będą lśniące i mocne, jak nigdy dotąd.

Naturalna stylizacja i koloryzacja

Kobiety doskonale wiedzą, że naturę zawsze można poprawić. Posiadaczki kręconych włosów pragną mieć proste niczym druty pasma. Ale częste stosowanie prostownicy i suszarki niszczy włosy. W rezultacie stają się one szorstkie i matowe. Tracą swoją i częściej się łamią. Zdecydowanie zdrowszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie zwykłych wałków czy zaplecenie mokrych włosów w warkocz i pozostawienie ich na noc. Koloryzacja również nie wpływa dobrze na włosy, chyba, że jest wykonana na bazie naturalnych produktów. Tego typu farby są coraz chętniej stosowane przez fryzjerów, ponieważ klientki są świadome konsekwencji częstego farbowania.

Regularne wizyty u fryzjera

Pewnie większość posiadaczek długich włosów unika regularnych wizyt u fryzjera. Końcówki włosów najszybciej ulegają zniszczeniu, więc należy je podcinać. Ich niewielkie skrócenie pomoże naszym włosom, więc nie obawiajmy się ich delikatnego podcięcia. Nie róbmy tego jednak samodzielnie w domu, tylko korzystajmy z profesjonalnych usług w salonie fryzjerskim. Sami możemy tylko zniszczyć stan włosów, więc niech zajmie się nim ktoś, kto zna się na tym lepiej od nas.

Domowa pielęgnacja

W sklepach nie brakuje kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji włosów, ale domowe produkty, również pomogą utrzymać ich piękny wygląd. Maseczka z żółtka, drożdży czy płukanka z piwa lub naparu rumianku, może zaskoczyć nas efektami. Raz w tygodniu warto zafundować sobie naturalne, domowe SPA na włosy.

Unikanie ciasnych fryzur

piękne włosyWysoki koczek czy gładko zaczesany koński ogon to bardzo wygodne fryzury, ale nasze włosy nie lubią ciasnych upięć. Ulegają wtedy zniszczeniu, szybciej się łamią. Na noc nigdy nie związujmy włosów, chyba że w luźny warkocz. Raczej pozostawiajmy je naturalnie rozpuszczone. Jeśli już musimy związać włosy, bo tego wymaga sytuacja czy nasz zawód, używajmy silikonowych lub bawełnianych gumek, bez metalowych elementów, które ciągną i wyrywają włosy.

Katarzyna Antos