Najnowsze Poradniki Styl życia

Zaproszenie z osobą towarzyszącą, czyli jak zachować się na weselu

zaproszenie

Sezon wesel możemy uznać za rozpoczęty. Wiosna to doskonała pora raku na taką okoliczność. Wraz z tematem wesel pojawia się kwestia gości. Zaproszenie z osobą towarzyszącą to bardzo popularna forma. Jak powinna zachować się osoba, która zdecyduje się wybrać na wesele?

Zaproszenie na wesele

Przyjęcie weselne wymaga wcześniejszego wręczenia zaproszeń. To nieodłączny element ślubnego savoir-vivre’u. Zaproszenie  pełni nie tylko funkcję informacyjną, ale jest miłym i kulturalnym gestem ze strony pary młodej. Wręczając komuś zaproszenie na ślub i wesele pokazujemy, że zależy nam na obecności tej osoby na tak wyjątkowej uroczystości. W końcu to najważniejsze wydarzenie w życiu, więc obecność bliskich z rodziny i przyjaciół ma znaczenie. Otrzymanie zaproszenia to dla wielu temat dość problematyczny. Nie wszyscy wiedzą co wypada a co nie, jak zachować się na weselu, szczególnie, jeśli zostaliśmy zaproszeni jako osoba towarzysząca.

Zaproszenie z osobą towarzyszącą

Zaproszenie z osobą towarzyszącą jest wręczane osobie, która jest singlem bądź jest w nieformalnym związku. Takie zaproszenie wręczamy także osobie,jeśli nie znamy danych partnera czy partnerki. Użycie takie zwrotu na zaproszeniu oznacza, że możemy przyjść na przyjecie z dowolną osobą towarzyszącą. Wiadomo, że na weselu zdecydowanie lepiej będziemy bawić się w towarzystwie drugiej osoby u boku. Ale zanim wybierzemy, kto dostąpi tego zaszczytu warto się dobrze zastanowić. Problem rozwiązuje się natychmiastowo, jeśli jesteśmy w związku. Inna sytuacja dotyczy singli. Pamiętajmy, że wesele to zwykle okazja do dobrej zabawy i tańca. Jeśli więc nie planujemy spędzenia wieczoru przy stole bądź przy podpieraniu ścian, zaprośmy taką osobę, z którą będziemy mogli się dobrze bawić. W innym wypadku zanudzimy się na śmierć.

Dobra zabawa kluczem do sukcesu

Na początku wesela, atmosfera może wydać się nieco sztywna. Na tego typu uroczystości nie brakuje różnych gości, często osób w różnym wieku, które nie znały się wcześniej. Sam początek imprezy jest okazją do zapoznania się przybyłymi gośćmi. Oczywiście nie mamy obowiązku rozmowy z wszystkimi gośćmi, ale z tymi, z którymi siedzimy przy stole, wręcz wypada się zapoznać. Powinna przedstawić nas osoba, która zaprosiła nas do towarzystwa weselnego. Dobre kontakty z towarzyszami imprezy zapewnią nam wspaniałą zabawę przez cały wieczór. Pamiętajmy jednak o tym, żeby zachowywać się kulturalnie i elegancko. W końcu jesteśmy gośćmi. Postarajmy się w trakcie wesela podejść do państwa młodych, podziękować za zaproszenie oraz wspólnie się z nimi napić. Jeśli już jesteśmy w temacie alkoholu, najlepiej jeśli zdecydujemy się na jeden rodzaj. Mieszanka trunków może zakończyć się nieciekawie. Nie przesadzajmy więc z ilością drinków, chyba, że przyszliśmy na wesele wyłącznie z myślą o całkowitym zatraceniu. Na weselach nie brakuje zabaw, które bywają żenujące. Do tego typu zabawa zwykle są zachęcane młode osoby. Jednak nie musimy brać w nich udziału, jeśli tego nie chcemy. Wyjście na chwilę na taras czy ogród, tuż przed rozpoczęciem zabaw będzie dobrym unikiem. Nie najemy się wstydu i oszczędzimy sobie, oraz naszemu partnerowi wpadki. Będąc osobą towarzyszącą dbajmy o to, by nasz partner czy partnerka bawiła się jak najlepiej. Wspólne tańce i rozmowy przy stole sprawią, że na długo zapamiętamy to wesele. Najtrudniejsze jest pierwsze wyjście na parkiet. Jeśli należymy do odważnych osób, które chcą zrobić taki krok, z pewnością spotka się on z aprobatą państwa młodych. Dzięki nam pozostali goście szybko wyjdą na parkiet i dołączą do zabawy. A my do końca imprezy będziemy uznawani za osoby, które wiedzą, co to znaczy udane wesele i zabawa do białego rana.

zaproszenie na weseleZachowanie się na weselu to przede wszystkim prezentacja kultury, klasy i elegancji. Dobry humor i pozytywne nastawienie pozwolą nam na wspaniałą zabawę. Będziemy się świetnie bawić jako osoba towarzysząca, jeśli nie zapomnimy o dobrym wychowaniu. Wystarczy, że dokonamy dobrego wyboru, co do osoby, którą chcemy zaprosić na wesele. Przed wieloma osobami wiele takich imprez, pozostaje więc życzyć owocnych poszukiwań i niezapomnianych chwil, w doborowym towarzystwie.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *