Seks

Zalety pettingu

Petting cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nastolatek. W związku z tym, iż w trakcie erotycznych igraszek nie dochodzi do penetracji, partnerzy nie muszą obawiać się wpadki.

Petting cieszy się dużym zainteresowaniem wśród nastolatek. W związku z tym, iż w trakcie erotycznych igraszek nie dochodzi do penetracji, partnerzy nie muszą obawiać się wpadki.

Petting jest formą pieszczot erotycznych, podczas których nie wprowadza się członka do pochwy, ust czy odbytu. Niektóre pary korzystają z tego rozwiązania wówczas, gdy nie mogą sobie pozwolić na odbycie tradycyjnego stosunku. Petting cieszy się dużą popularnością wśród kobiet w ciąży i pań, u których występuje krwawienie miesiączkowe. Ta forma seksualnych igraszek sprawdza się w przypadku rekonwalescentów.

Pieszczoty sfer erogennych

Petting sprowadza się do pieszczot narządów płciowych i sfer erogennych. Celem seksualnych igraszek jest osiągnięcie orgazmu. Ta forma aktywności stanowi swego rodzaju alternatywę dla osób, które nie mogą odbyć pełnego stosunku.

Petting popularny wśród nastolatków

Seks bez penetracji odgrywa niezwykle istotną rolę w życiu nastolatków. Stanowi swoisty pomost między fazą masturbacji a rozpoczęciem współżycia. Młody człowiek dotykając stref erogennych, poznaje swoje ciało. Przeprowadzone eksperymenty pozwalają ocenić, jakie pieszczoty sprawiają największą przyjemność.

Seks bez penetracji – zalety

Młodzież chętnie uprawia petting, ponieważ nie jest on obarczony ryzykiem. Podczas seksu bez penetracji nie zajdziemy w ciążę i nie stracimy błony dziewiczej. Specjaliści polecają petting młodym ludziom, ponieważ to rozwiązanie pozwala przygotować się do odbycia pełnego stosunku.

Petting u dorosłych

Dorośli również doceniają petting. Seks bez penetracji sprawdza się wówczas, gdy różnica w budowie anatomicznej narządów płciowych uniemożliwia odbycie tradycyjnego stosunku. W życiu człowieka zdarzają się takie okresy, w których nie może uprawiać seksu. Zaawansowana ciąża, połóg czy poważna operacja nie pozwalają odbyć stosunku. Coraz częściej z dobrodziejstw pettingu korzystają osoby, które narzekają na nudę w sypialni. Seks bez penetracji urozmaica życie erotyczne.

Seks bez penetracji – rodzaje pieszczot

Dużą popularnością cieszą się następujące formy pieszczot:

  • palcówka – pobudzanie pochwy, łechtaczki lub odbytu za pomocą palca
  • ręczna stymulacja członka
  • stosunek udowy – penis znajduje się między udami partnerki
  • stosunek pachowy – członek wykonuje ruchy frykcyjne w obrębie pachy partnerki
  • stosunek międzypiersiowy – mężczyzna umieszcza penisa między sutkami kobiety, po czym wykonuje ruchy frykcyjne
  • stosunek w stulonej dłoni.

Petting urozmaica życie seksualne. To rozwiązanie sprawdza się u kobiet w okresie menopauzy, które skarżą się na suchość pochwy. Petting docenią również mężczyźni, którzy mają problem z erekcją.

Komentarze

Emilly27k

7 lat temu

Podobno nastolatki lubią ten temat związany z pettingiem. Skoro lubią nie trzeba im bronić, ale warunek jest jeden odpowiedzialność.

Zostaw komentarz