Uroda Zabiegi estetyczne

Zabiegi redukujące zmarszczki

Pojawianie się zmarszczek, to problem wszystkich kobiet w średnim wieku. Niestety, nie oszukamy natury i czasu. To normalna kolej rzeczy, że zaczynamy się starzeć. Jednak są zabiegi, które pozwolą spowolnić ten proces i sprawią, że nasza skóra będzie piękna i gładka przez długie lata!

Pojawianie się zmarszczek, to problem wszystkich kobiet w średnim wieku. Niestety, nie oszukamy natury i czasu. To normalna kolej rzeczy, że zaczynamy się starzeć. Jednak są zabiegi, które pozwolą spowolnić ten proces i sprawią, że nasza skóra będzie piękna i gładka przez długie lata!

Siła Botoxu

Na punkcie zabiegów z użyciem botoxu, oszalał cały świat. Używają go znane gwiazdy filmu i telewizji, zarówno przedstawicielki płci pięknej, jak i mężczyźni. Botox, inaczej toksyna botulinowa jest najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania zmarszczek mimicznych. Polega on na wstrzykiwaniu małych dawek substancji w wybrane miejsca na twarzy. Trwa bardzo krótko, około 15 minut. Pamiętajmy, żeby starać się oszczędzać mięśnie poddane zabiegowi i chronić twarz przed promieniami słonecznymi. Nie jest on wskazany dla kobiet w ciąży i osób zmagających się z chorobami mięśni, układu nerwowego i sercowego.

Kwas hialuronowy

To kolejna metoda odmładzania skóry, która zdobywa coraz większą popularność. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry, który odpowiada za jej jędrność i elastyczność. Wraz z upływem czasu, jest go coraz mniej, dlatego skóra wiotczeje. Żele na bazie kwasu hialuronowego służą do wypełniania zmarszczek. Ta metoda jest bezpieczniejsza od botoxu, gdyż nie występuje ryzyko uczulenia. Zabiegowi możemy poddać różne części twarzy. Efekty są widoczne od razu i utrzymują się przez kilka miesięcy.

A może peeling?

Jeżeli boimy się igieł to zdecydujmy się na peeling mechaniczny, zwany mikrodermabrazją. Wykonywany jest on przy pomocy specjalnego urządzenia posiadającego głowicę z podciśnieniem. Na tej głowicy znajduje się nakładka z drobinami kryształów. Wyróżnia się dwa rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, która jest delikatniejsza i kordunową. Są jednak spotykane również peelingi z użyciem innych kryształków np. chlorku sodu lub tlenku magnezu. Mikrodermabrazja oprócz łagodzenia zmarszczek, redukuje blizny i poprawia koloryt skóry. Po tym zabiegu bardzo ważne jest systematyczne nawilżanie skóry.

Pamiętajmy o tym, że ogromny wpływ na stan naszej skóry ma zdrowy tryb życia i odpowiednia dieta. Bardzo ważne jest regularne uprawianie sportu oraz jedzenie warzyw, owoców, ryb zawierających kwasy omega-3 i picie dużej ilości płynów. Promieniowanie UV i palenie papierosów przyspieszają procesy starzenia, więc starajmy się tego unikać.

Autor: Ladytime.pl

Artykuł sponsorowany

Komentarze (4)

ewalub

5 lat temu

Jeszcze nie myślę o zabiegach redukujących zmarszczki. Póki co stosuję jedynie odpowiednie kremy. Chciałabym, żeby zawsze mogło tak pozostać, ponieważ te wszystkie zabiegi są dla mnie przerażające.

medicumdent

5 lat temu

Pojawiające się zmarszczy to problemy wszystkich kobiet, należy zadbać o dobrą dietę oraz aktywność fizyczną.

Róża

8 lat temu

Ja nie mam jeszcze głebokich zmarszczek dlatego póki co wystarcza mi mój puder matujący Velvet, który potrafi ukryć drobne zmarszczki a do tego świetnie utrwala makijaż 🙂

eve

9 lat temu

uzywam kosmetykow z kwasem hialuronowym bo nawilza i liftinguje jest bardzo dobry

Zostaw komentarz