Pojawianie się zmarszczek, to problem wszystkich kobiet w średnim wieku. Niestety, nie oszukamy natury i czasu. To normalna kolej rzeczy, że zaczynamy się starzeć. Jednak są zabiegi, które pozwolą spowolnić ten proces i sprawią, że nasza skóra będzie piękna i gładka przez długie lata!

Siła Botoxu

Na punkcie zabiegów z użyciem botoxu, oszalał cały świat. Używają go znane gwiazdy filmu i telewizji, zarówno przedstawicielki płci pięknej, jak i mężczyźni. Botox, inaczej toksyna botulinowa jest najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą usuwania zmarszczek mimicznych. Polega on na wstrzykiwaniu małych dawek substancji w wybrane miejsca na twarzy. Trwa bardzo krótko, około 15 minut. Pamiętajmy, żeby starać się oszczędzać mięśnie poddane zabiegowi i chronić twarz przed promieniami słonecznymi. Nie jest on wskazany dla kobiet w ciąży i osób zmagających się z chorobami mięśni, układu nerwowego i sercowego.

Kwas hialuronowy

To kolejna metoda odmładzania skóry, która zdobywa coraz większą popularność. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem naszej skóry, który odpowiada za jej jędrność i elastyczność. Wraz z upływem czasu, jest go coraz mniej, dlatego skóra wiotczeje. Żele na bazie kwasu hialuronowego służą do wypełniania zmarszczek. Ta metoda jest bezpieczniejsza od botoxu, gdyż nie występuje ryzyko uczulenia. Zabiegowi możemy poddać różne części twarzy. Efekty są widoczne od razu i utrzymują się przez kilka miesięcy.

A może peeling?

Jeżeli boimy się igieł to zdecydujmy się na peeling mechaniczny, zwany mikrodermabrazją. Wykonywany jest on przy pomocy specjalnego urządzenia posiadającego głowicę z podciśnieniem. Na tej głowicy znajduje się nakładka z drobinami kryształów. Wyróżnia się dwa rodzaje mikrodermabrazji: diamentową, która jest delikatniejsza i kordunową. Są jednak spotykane również peelingi z użyciem innych kryształków np. chlorku sodu lub tlenku magnezu. Mikrodermabrazja oprócz łagodzenia zmarszczek, redukuje blizny i poprawia koloryt skóry. Po tym zabiegu bardzo ważne jest systematyczne nawilżanie skóry.

Pamiętajmy o tym, że ogromny wpływ na stan naszej skóry ma zdrowy tryb życia i odpowiednia dieta. Bardzo ważne jest regularne uprawianie sportu oraz jedzenie warzyw, owoców, ryb zawierających kwasy omega-3 i picie dużej ilości płynów. Promieniowanie UV i palenie papierosów przyspieszają procesy starzenia, więc starajmy się tego unikać.

Autor: Ladytime.pl

Artykuł sponsorowany