Wywiad z Elżbietą Jeznach, pomysłodawczynią kalendarza Businesswoman 2015

Wywiad z ELŻBIETĄ JEZNACH, redaktor naczelną magazynu „Businesswoman & life” oraz pomysłodawczynią kalendarza Businesswoman 2015 na rzecz Fundacji „Akogo?” Ewy Błaszczyk.

Katarzyna Ostrowska: Cztery lata temu narodził się pomysł na kalendarz, z którego cały zysk jest przekazywany na rzecz Fundacji „Akogo?” oraz Kliniki „Budzik”. Jakie były początki pracy nad kalendarzem?

Elżbieta Jeznach: Pomysł na kalendarz Businesswoman & life narodził się cztery lata temu całkiem spontanicznie w mojej głowie. Pamiętam jak dziś, że zbliżało się Boże Narodzenie, nasz magazyn w listopadzie 2011 roku świętował pierwszy rok istnienia na rynku. Chciałam na zakończenie tamtego roku zrobić coś dobrego, dla innych, potrzebujących pomocy. Z takiej potrzeby pomagania zrodził się pomysł na kalendarz Businesswoman & life. W kalendarzu na każdej planszy pozują w duetach kobiety znane z pierwszych stron gazet oraz kobiety biznesu, które swoim wizerunkiem i szczodrością wspierają Klinikę „Budzik”. Wybór Kliniki „Budzik” jako beneficjenta był głęboko przemyślany przez nasz zespół redakcyjny. Dzieci przebywające w stanie śpiączki i trud, jaki pani Ewa Błaszczyk podjęła, aby Klinika „Budzik” powstała, sprawiły, że chcieliśmy skierować wszystkie nasze wysiłki i środki na pomoc najmłodszym przebywającym właśnie w tym miejscu.

KO: Jak przez te cztery lata zmieniała się formuła kalendarza?

EJ: Formuła w ciągu tych czterech lat zmieniała się nieznacznie. Pierwotnie na każdej planszy kalendarza pozowała jedna kobieta biznesu lub gwiazda. Później postanowiliśmy połączyć siły dwóch środowisk: biznesowego oraz medialnego, stąd na planszach goszczą duety kobiet biznesu i pań znanych z pierwszych stron gazet. Zaowocowało to większą rozpoznawalnością kalendarza i jego sprzedażą.

KO: Premiera kalendarza odbywa się podczas uroczystej gali. Jak przebiega takie wydarzenie?

EJ: Uroczysta premiera kalendarza Businesswoman & life odbywa się podczas gali charytatywnej. W 2014 roku miała ona miejsce czternastego grudnia w przepięknych wnętrzach gmachu Centrum Olimpijskiego w Warszawie. Gościliśmy trzystu znamienitych gości ze środowiska biznesu i show-biznesu. Najważniejszym punktem programu była licytacja obrazów wraz z rekwizytami znanych osób i kobiet biznesu. Odbyły się również pokazy mody takich marek jak: White Ever, Nina Basco, Taranko, Madless, McArthur, McKlein, MySaru. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na bankiet przygotowany przez XL BISTRO, Smaki Warszawy, Kinga Pienińska i Centrum Wina.

KO: Jaką kwotę w 2014 roku udało się zgromadzić na rzecz Fundacji „Akogo?” oraz Kliniki „Budzik” i na co zostanie ona przeznaczona?

EJ: Tym razem zabraliśmy trzydzieści cztery tysiące złotych i ta kwota wciąż rośnie w wyniku sprzedaży kalendarza. Trzymajmy więc kciuki, aby udało się zgromadzić jak najwięcej pieniędzy.

 

KO: Jakie kobiety ze świata biznesu i show-biznesu wzięły udział w najnowszym kalendarzu Businesswoman 2015?

EJ: W tym roku na poszczególnych planszach kalendarza zapozowały takie osobowości jak: Ewa Błaszczyk, dr Małgorzata Mitoraj-Jaroszek – prezes McArthur Sp. z o.o., Urszula Patrzała – prezes Thalgo Poland Sp. z o.o., Aneta Zając, Magdalena Majewska – właścicielka di Trevi boutique, Marta Żmuda-Trzebiatowska, Aneta Raczek – prezes FERRO S.A., Katarzyna Klich, Joanna Przetakiewicz – businesswoman, założycielka marki modowej La Mania, Agnieszka Maciąg, Alicja Wiecka – dyrektor zarządzający SAS Institute Polska, Anna Czartoryska, Marynika Woroszylska-Sapieha – prezes Zarządu oraz dyrektor generalny Grupy Sanofi w Polsce, Agata Kulesza, Barbara Woźniak – prezes Zarządu Ovotek Sp. z o.o. i Best Oil Sp. z o.o., Anna Dereszowska, Anna Pestilenz – businesswoman, właścicielka Hotelu Szafir, Beata Tyszkiewicz, Anna Kopciowska – trener rozwoju osobistego, mówca motywacyjny, coach, właścicielka Your Personal Coach i Szkoły Trenerów Time for Changes, Karolina Malinowska, Danuta Dąbrowska – członek Zarządu Pandora Jewelry CEE Sp. z o.o., Aneta Kręglicka, Anna Kolisz – wiceprezes Zarządu i dyrektor zarządzający ANKOL Sp. z o.o., Monika Zamachowska, Monika Dawidowska – prezes ForSpa Sp. z o.o., Katarzyna Pakosińska, dr Magdalena Zakrzewska – właścicielka Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii La Nika, oraz Dorota Gardias.

 

KO: Dlaczego kalendarz Businesswoman 2015 jest wyjątkowy? Co wyróżnia go na tle innych charytatywnych inicjatyw?

EJ: Kalendarz Businesswoman & life ma na celu niesienie pomocy potrzebującym i myślę, że każda tego typu inicjatywa zasługuje na uwagę i wsparcie ze strony otoczenia. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, firmom, instytucjom, które zaangażowały się w realizację tego projektu.

 

KO: Gdzie i w jakiej cenie można nabyć kalendarz Businesswoman 2015?

EJ: Kalendarz można nabyć poprzez portal www.businesswomanlife.pl, w sieci Empik, a także przez stronę fundacji Ewy Błaszczyk http://www.akogo.pl/sklep/catalog/11. Dziękuję wszystkim osobom, które do tej pory zdecydowały się przeznaczyć trzydzieści złotych na zakup kalendarza. Każde wsparcie jest dla nas ważne.

Rozmawiała Katarzyna Ostrowska

Źródło zdjęć: Businesswoman & life