Impreza sylwestrowa na ostatnią chwilę? Czemu nie?!

Przed nami wielkie odliczanie do najhuczniejszej nocy roku. Czeka nas wybór kreacji, fryzury oraz makijażowych trików, czyli wszystkiego, co sprawi, że w Sylwestrowy wieczór będziemy błyszczeć najjaśniej ze wszystkich  Pomimo magicznej aury towarzyszącej obchodom nadejścia nowego roku, ponad połowa Polaków spędzi ten czas w domu.

Według przeprowadzonego na początku miesiąca badania CBOS jedynie 7 proc. z nas postanowiła wybrać się na bal sylwestrowy a naprawdę nieliczni decydują się na obchody na imprezie masowej (np. na miejskim rynku). I pomimo zmniejszającej się grupy osób spędzających Sylwestra w rodzinnym gronie (od końcówki lat 90 spadek o 7 proc) to wciąż najpopularniejsza opcja świętowania tego dnia.

Co więc zrobić by urozmaicić domowe celebrowanie nadchodzącego Nowego Roku? Jak nadać blasku zwykłej rodzinnej domówce?

Domówka w gronie znajomych

Popytaj znajomych o plany. Możliwe, że część z nich również nie rozważała wyjścia na formalną imprezę lub ostatecznie była zmuszona zmienić plany i pozostać w domu. Rozpatrzcie opcję wspólnego świętowania – tak spędzony Sylwester, nawet gdy nie opuścicie mieszkania, może być niezwykle udany!

Gdy brak Ci czasu na przygotowanie wyszukanych zaproszeń, napisz do znajomych zabawnego smsa bądź maila, tak by atmosfera udzieliła się jeszcze na długo przed imprezą.

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek przygotowania, zastanów się nad opcją zabawy tematycznej – czy Twoi najbliżsi lubią tego typu inicjatywy i chętnie przebiorą się zgodnie z motywem przewodnim nocy.  O same stroje bowiem nietrudno, ponieważ praktycznie każdy dyskont czy sieciówka ma w swojej ofercie peruki, maski, konfetti, nakrycia głowy czy inne gadżety dające ogrom możliwości. Tej nocy najważniejsza jest dobra zabawa i dystans do siebie, dlatego postaraj się przekonać przyjaciół, że czasem warto założyć maskę. Ciekawą opcją mogą być również wybory Króla i Królowej Balu czyli osób z najciekawszym przebraniem.

Przygotuj dobrą muzykę

Na udanej imprezie nie może zabraknąć odpowiedniej oprawy muzycznej. Gdy brak Ci doświadczenia w budowanie „pewnej” playlisty, która wpadnie każdemu w ucho, poproś gości aby przynieśli ze sobą krótką listę ulubiony piosenek, które przed rozpoczęciem zabawy połączycie w całość.

Oprócz dobrze dobranej muzyki zaplanuj ciekawe formy rozrywki – i w tym przypadku podpytaj gości, w końcu wspólnie organizujecie ten wieczór. Oszczędź sobie presji samodzielnego decydowania, odpowiadającego gustom wszystkich obecnych na Sylwestrze. W ten sposób już same przygotowania stanowić będą formę zabawy.