Poradniki Styl życia Święta 2017

Impreza sylwestrowa na ostatnią chwilę? Czemu nie?!

Impreza sylwestrowa na ostatnią chwilę? Czemu nie?!

Przed nami wielkie odliczanie do najhuczniejszej nocy roku. Czeka nas wybór kreacji, fryzury oraz makijażowych trików, czyli wszystkiego, co sprawi, że w Sylwestrowy wieczór będziemy błyszczeć najjaśniej ze wszystkich  Pomimo magicznej aury towarzyszącej obchodom nadejścia nowego roku, ponad połowa Polaków spędzi ten czas w domu.

Według przeprowadzonego na początku miesiąca badania CBOS jedynie 7 proc. z nas postanowiła wybrać się na bal sylwestrowy a naprawdę nieliczni decydują się na obchody na imprezie masowej (np. na miejskim rynku). I pomimo zmniejszającej się grupy osób spędzających Sylwestra w rodzinnym gronie (od końcówki lat 90 spadek o 7 proc) to wciąż najpopularniejsza opcja świętowania tego dnia.

Co więc zrobić by urozmaicić domowe celebrowanie nadchodzącego Nowego Roku? Jak nadać blasku zwykłej rodzinnej domówce?

Domówka w gronie znajomych

Popytaj znajomych o plany. Możliwe, że część z nich również nie rozważała wyjścia na formalną imprezę lub ostatecznie była zmuszona zmienić plany i pozostać w domu. Rozpatrzcie opcję wspólnego świętowania – tak spędzony Sylwester, nawet gdy nie opuścicie mieszkania, może być niezwykle udany!

Gdy brak Ci czasu na przygotowanie wyszukanych zaproszeń, napisz do znajomych zabawnego smsa bądź maila, tak by atmosfera udzieliła się jeszcze na długo przed imprezą.

Zanim rozpoczniesz jakiekolwiek przygotowania, zastanów się nad opcją zabawy tematycznej – czy Twoi najbliżsi lubią tego typu inicjatywy i chętnie przebiorą się zgodnie z motywem przewodnim nocy.  O same stroje bowiem nietrudno, ponieważ praktycznie każdy dyskont czy sieciówka ma w swojej ofercie peruki, maski, konfetti, nakrycia głowy czy inne gadżety dające ogrom możliwości. Tej nocy najważniejsza jest dobra zabawa i dystans do siebie, dlatego postaraj się przekonać przyjaciół, że czasem warto założyć maskę. Ciekawą opcją mogą być również wybory Króla i Królowej Balu czyli osób z najciekawszym przebraniem.

Przygotuj dobrą muzykę

Na udanej imprezie nie może zabraknąć odpowiedniej oprawy muzycznej. Gdy brak Ci doświadczenia w budowanie „pewnej” playlisty, która wpadnie każdemu w ucho, poproś gości aby przynieśli ze sobą krótką listę ulubiony piosenek, które przed rozpoczęciem zabawy połączycie w całość.

Oprócz dobrze dobranej muzyki zaplanuj ciekawe formy rozrywki – i w tym przypadku podpytaj gości, w końcu wspólnie organizujecie ten wieczór. Oszczędź sobie presji samodzielnego decydowania, odpowiadającego gustom wszystkich obecnych na Sylwestrze. W ten sposób już same przygotowania stanowić będą formę zabawy.

Jak sprawić, by Sylwester w domu był udany?

Wbrew pierwszym odczuciom sposobów na zabawę, nawet przy małym metrażu, jest naprawdę wiele. Od wspólnego tańca przez  quizy, kalambury, twistery, scrabble’a, gry planszowe po karoke. Jedyne co nas ogranicza w tej kwestii to nasza pomysłowość i wyobraźnia. Może warto postawić na rozrywkę zgodną z motywem przewodnim imprezy?

Nieodłącznym elementem jest oczywiście menu. Wielu z nas bardzo odstrasza właśnie kwestia przygotowania przekąsek: brak czasu, impreza organizowana w pośpiechu, zakupy robione bez wcześniejszego pomysłu. I w tej kwestii nie dajmy się zwariować. Podobnie jak w przypadku przebrań czy gadżetów, również jeśli chodzi o sylwestrowe przekąski możemy liczyć na promocyjne oferty wybranych supermarketów. Gdy nie mamy czasu na spędzenie całego dnia „przy garach” postawmy na gotowe antipasti, snaki, zestawy kabanosików czy owoców morza. Tak jak w przypadku innych aspektów przygotowań, również w kwestii jedzenia, poproś znajomych o wsparcie. Pamiętaj by bez względu na to czy postawisz na szybką i gotową zakąskę czy bardziej wykwintne dania, istotnym jest aby dodały wam sił na całą noc zabawy. Zwłaszcza tą zakrapianą alkoholem.

Jeśli starczy Ci czasu przystrój mieszkanie: nawet niewielka ilość dekoracji, balonów, nada mu sylwestrowy, szampański charakter i wywoła uśmiech na twarzach wszystkich obecnych. A o to przecież chodzi w całej noworocznej zabawie – by wejść w nadchodzący rok z uśmiechem i radością w towarzystwie najbliższych osób.

W pierwszej połowie grudnia, gdy przeprowadzane były badania CBOS, 11 proc. badanych nie miało jeszcze określonych planów na Sylwestra. Jeśli wciąż znajdujesz się w tej grupie a chcesz spędzić tę noc w miłym towarzystwie, już teraz chwyć za telefon. Pamiętaj, że naprawdę niewiele osób (zaledwie 1 proc.) w ogóle nie świętuje nadejścia nowego roku. Pozostali, zwłaszcza Ci najbliżsi Twojemu sercu, mogą stanowić świetne towarzystwo z którym w dobrym humorze i z nadzieją, rozpoczniesz 2015 rok.

KM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *