Jak najlepiej ukryć siwe włosy?

Pierwsze siwe włosy czasem pojawiają się niedługo po dwudziestych urodzinach, niekiedy dostrzegamy je dopiero jako dojrzałe kobiety. Łączy nas jedno pytanie – czy można zrobić cokolwiek, by stały się niewidoczne?

Motywowane chęcią ukrycia siwych kosmyków, wiele pań decyduje się na farbowanie włosów. To chętnie praktykowany sposób, przy czym musimy pamiętać, że ostateczny rezultat zależy najczęściej od wybranego produktu do koloryzacji.

Z amoniakiem czy bez?

Jeszcze do niedawna w sklepach były dostępne tylko farby z amoniakiem. Substancja ta była niezbędna do przeprowadzenia zabiegu koloryzacji, ponieważ pełniła funkcję nośnika pigmentu. Choć jej zastąpienie teoretycznie nie było konieczne, nieprzyjemny, duszący zapach amoniaku, niekorzystny wpływ na włosy oraz mogący wywołać podrażnienia skład w końcu sprawiły, że eksperci podjęli się tego zadania.

W farbach do włosów rolę amoniaku zaczęły odgrywać olejki, powszechnie uznawane za znacznie bezpieczniejsze. Umożliwiają wniknięcie pigmentu do wnętrza włosa, gwarantując wielowymiarowy, pełen refleksów efekt koloryzacji, a jednocześnie pielęgnują kosmyki, które pozostają miękkie i delikatne. Co więcej, kosmetyki powstałe na bazie olejków równie dobrze radzą sobie z pokryciem siwych włosów.

Jaki kolor wybrać?

Może wydawać się, że chcąc ukryć siwe kosmyki, najlepszym wyborem będzie jeden z ciemnych odcieni, przykładowo z palety brązów. Warto jednak wiedzieć, że obecnie możemy także śmiało sięgać po blond, rudy czy mahoń, szczególnie jeśli decydujemy się na farbowanie włosów produktami wysokiej jakości, takimi jak L’Oreal.

Zwróćmy jedynie uwagę na informację zwykle zamieszczoną na opakowaniu, czy dany odcień jest polecany do stosowania na siwe kosmyki, niemniej w większości przypadków nie ma ku temu przeciwwskazań.

Jak dbać o włosy farbowane?

Aby długo cieszyć się pięknym, głębokim kolorem, musimy zapewnić naszym włosom odpowiednią pielęgnację, a głównymi pomocnikami na drodze ku osiągnięciu tego celu będą szampon oraz odżywka. Dobrym pomysłem będzie zakup kosmetyków współtworzących linię pielęgnacyjną, których właściwości wzajemnie się uzupełniają.

Wysokiej jakości szampon będzie skutecznie oczyszczał włosy i skórę głowy, a zarazem zapobiegał wypłukiwaniu się koloru. Natomiast odżywka powinna zawierać nie tylko składniki odżywcze, ale też substancje nawilżające oraz filtr UV, chroniący kosmyki przed blaknięciem i płowieniem.

W naszej łazience możemy również zrobić miejsce dla intensywnie działającą maseczkę do włosów farbowanych oraz specjalistycznego serum, regenerującego często osłabione po koloryzacji, a w rezultacie rozdwajające się końcówki.

AZ