Wpływ leków na libido

Zauważyłeś, że od jakiegoś czasu straciłeś zainteresowanie seksem lub masz problemy ze wzwodem? Czujesz się zniechęcony i przemęczony? Przyczyną mogą być przyjmowane przez Ciebie lekarstwa.

Pomimo tego, że jesteś sprawnym i aktywnym mężczyzną, który przywiązuje dużą uwagę do dbania o swoje zdrowie – miej świadomość tego, że spadki libido są czymś zupełnie naturalnym. Dochodzi do nich w wyniku zmniejszenia przez organizm produkcji testosteronu, co zaczyna mieć miejsce stopniowo, po ukończeniu 40stego roku życia. Czasami jednak spadki popędu mogą być bardzo duże oraz nagłe! Odbija się to niekorzystnie na relacjach z partnerką.

Leki przepisywane przez lekarzy z pewnością przyczyniają się one do zwalczenia choroby, jednak posiadają również pewne skutki uboczne jakim jest chociażby mniejszy apetyt na seks.

Depresja

Jeśli cierpisz z powodu depresji lub innych zaburzeń układu nerwowego to w wyniku przyjmowanych przez Ciebie leków może ucierpieć na tym sfera seksualna. Antydepresanty oraz preparaty o działaniu narkotycznym wpływają niekorzystnie na odczuwanie popędu seksualnego.

Układ moczowy

Nieprzyjemny problem z układem moczowym? Nic dziwnego że nie masz ochoty na seks. Ból jaki pojawiłby się przy próbie współżycia, nie jest jedynym powodem dla którego nie mamy ochoty na wspólne baraszkowanie pod kołdrą. Są nimi leki moczopędne.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ