Męska Stefa Zdrowia Zdrowie

Wpływ leków na libido

Zauważyłeś, że od jakiegoś czasu straciłeś zainteresowanie seksem lub masz problemy ze wzwodem? Czujesz się zniechęcony i przemęczony? Przyczyną mogą być przyjmowane przez Ciebie lekarstwa.

Zauważyłeś, że od jakiegoś czasu straciłeś zainteresowanie seksem lub masz problemy ze wzwodem? Czujesz się zniechęcony i przemęczony? Przyczyną mogą być przyjmowane przez Ciebie lekarstwa.

Pomimo tego, że jesteś sprawnym i aktywnym mężczyzną, który przywiązuje dużą uwagę do dbania o swoje zdrowie – miej świadomość tego, że spadki libido są czymś zupełnie naturalnym. Dochodzi do nich w wyniku zmniejszenia przez organizm produkcji testosteronu, co zaczyna mieć miejsce stopniowo, po ukończeniu 40stego roku życia. Czasami jednak spadki popędu mogą być bardzo duże oraz nagłe! Odbija się to niekorzystnie na relacjach z partnerką.

Leki przepisywane przez lekarzy z pewnością przyczyniają się one do zwalczenia choroby, jednak posiadają również pewne skutki uboczne jakim jest chociażby mniejszy apetyt na seks.

Depresja

Jeśli cierpisz z powodu depresji lub innych zaburzeń układu nerwowego to w wyniku przyjmowanych przez Ciebie leków może ucierpieć na tym sfera seksualna. Antydepresanty oraz preparaty o działaniu narkotycznym wpływają niekorzystnie na odczuwanie popędu seksualnego.

Układ moczowy

Nieprzyjemny problem z układem moczowym? Nic dziwnego że nie masz ochoty na seks. Ból jaki pojawiłby się przy próbie współżycia, nie jest jedynym powodem dla którego nie mamy ochoty na wspólne baraszkowanie pod kołdrą. Są nimi leki moczopędne.

Nadciśnienie i cholesterol

Również leki obniżające poziom cholesterolu oraz nadciśnienie wpływają niekorzystnie na nasz seksualny apetyt.

„Ulepszacze” jakości współżycia

Na rynku medycznym istnieje również szereg preparatów powodujących podniesienie naszego popędu płciowego. Stosuje się: feromony, syntetyczny testosteron oraz viagrę. Pamiętaj jednak, że zażywanie tego typu preparatów musisz skonsultować z odpowiednim specjalistą.

Porozmawiaj z partnerką

Szczere rozmowy to jeden z filarów udanego związku oraz relacji między dwójką ludzi. Dlatego nie powinny omijać również tak trudnych tematów, jakimi są sprawy dotyczące współżycia. W szczególności mężczyźni mają tendencję do zamykania się i nieinformowania partnerki o swoich problemach. Robią to w dobrej wierze, jednak nie mają pojęcia, iż popełniają bardzo duży błąd. Brak jakichkolwiek informacji może powodować frustrację, która rzutować będzie negatywnie na pozostałe aspekty życia codziennego. Coraz częściej pojawiać się będą nieporozumienia, kłótnie i ciche dni.

Dlatego jeśli pojawią się u ciebie jakiekolwiek problemy związane z libido – nie ukrywaj tego przed swoją kobietą. Partnerki potrafią prawdziwie docenić szczerość swojego mężczyzny oraz odpowiednio się o niego zatroszczyć.

Natalia Herzog

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *