Niedawno byliśmy świadkami niecodziennego zjawiska – nad nami zabłysnął Superksiężyc! Czy mogło to mieć znaczenie dla naszego zdrowia? Czy fazy Księżyca mają na nas jakiś wpływ?

Znaczenie Księżyca

W dawnych czasach nasi przodkowie bardzo wiele rzeczy podporządkowywali działaniu natury, w tym wielkości Księżyca. Żeglowanie, suszenie ziół, pora zasiewów i zbiorów, wyznaczanie płodności oraz wiele rytualnych czy magicznych zabiegów.

Dziś wiemy, że mieli słuszność. Znaczenie Księżyca w naszym życiu naprawdę jest niebagatelne. Księżyc nie tylko wywiera ogromny wpływ na odpływy i przypływy, ale także na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Być może ma z tym związek fakt, że ciało ludzkie w 80% składa się z wody i dlatego ulega oddziaływaniu naszego satelity? Wszystko ma związek z fazami Księżyca, czyli tym, jak bardzo widać go na niebie.

Pierwsza kwadra – Księżyc rosnący

Zaraz po nowiu, gdy Księżyc zaczyna rosnąć, nabieramy wraz z nim energii do życia i pracy. Warto wtedy podejmować nowe wyzwania, więcej się uczyć, uprawiać sport, udzielać się towarzysko. To także czas na wszelkiego rodzaju zabiegi upiększające i regenerujące, np. maseczki, farbowanie włosów, wizytę w SPA czy leczenie zębów.

Uwaga – w czasie rosnącego Księżyca lepiej nie przechodzić na dietę, gdyż nasz organizm potrzebuje wówczas więcej kalorii i odczuwamy wzmożony apetyt. Mimo zwiększonej aktywności możemy odczuwać nieco gorszy nastrój.