NTM (Nietrzymanie moczu) Zdrowie

Wkładki urologiczne – kiedy warto je mieć przy sobie?

Wkładka urologiczna pozwala zachować prawidłową higienę, jeśli cierpisz na nietrzymanie moczu. Kiedy powinno się ją stosować? Czy warto mieć ją zawsze pod ręką?

Wkładka urologiczna pozwala zachować prawidłową higienę, jeśli cierpisz na nietrzymanie moczu. Kiedy powinno się ją stosować? Czy warto mieć ją zawsze pod ręką?

Najwięcej kobiet cierpi na lekkie nietrzymanie moczu (podczas 4godzin wycieka mniej niż 100 ml). Mimo tego że jest to stosunkowo niewielka ilość, jest wystarczająca, by zniechęcić panie do podejmowania codziennych aktywności. Rezygnują ze sportów, spacerów, wizyt u fryzjera, kosmetyczki, wypadów do kina – po prostu boją się, że zdarzy się im „wypadek”, czyli niekontrolowany wyciek, albo że nie zdążą na czas do toalety. Właśnie dla nich Seni Lady stworzyła wkładki urologiczne.

Czym jest wkładka urologiczna?

NTM to przypadłość kłopotliwa, polega na niekontrolowanych wyciekach moczu. Nie potrafimy kontrolować swojego pęcherza, co jest przyczyną wstydu i strachu przed wychodzeniem z domu. Codzienne, zwykłe czynności stają się wyzwaniem.

Wyciekający mocz wsiąka w bieliznę, w ubrania. Zostawia plamy, brzydko pachnie, może zostawić odparzenia w miejscach, gdzie mokry materiał dotyka skóry. Aby się przed tym uchronić stosujemy wkładki urologiczne, które skutecznie zatrzymają wilgoć i zabezpieczą nas przed nieprzyjemnym zapachem.

Wkładka urologiczna Seni Lady, mimo stosunkowo niewielkich rozmiarów, jest bardzo chłonna. Zawiera specjalny wkład chłonny z włókniną EDS która skutecznie rozprowadza i zatrzymuje wilgoć, a dzięki zawartości systemowi Odour Stop zmniejsza powstawanie nieprzyjemnego zapachu.

Tylko wkładka urologiczna zapewnia pełną ochronę osobie cierpiącej na NTM – wkładki higieniczne i podpaski nie są przystosowane do wchłaniania moczu, nie uchronią nas przez nieprzyjemnym zapachem.

Kiedy warto mieć przy sobie wkładkę urologiczną?

Odpowiedź jest prosta – zawsze! Niezależnie od tego, czy wyciek moczu to parę kropelek czy nieco więcej. Nawet niewielka ilość jest źródłem nieprzyjemnego zapachu i podrażnia skórę. Może to prowadzić do rozwoju infekcji, odparzeń, wysypki.

Wychodząc z domu nie tylko warto założyć wkładkę urologiczną, ale również trzymać zapasową w torebce czy kieszeni. Wkładki Seni Lady Comfort zapakowane są w osobne saszetki, dzięki czemu możesz mieć je zawsze przy sobie.

Mając zawsze przy sobie wkładkę unikniesz stresu związanego z wyjściem z domu, będziesz sobie mogła pozwolić na dłuższy spacer czy dodatkowe zakupy. Nie będziesz dodatkowo stresować się, gdy ucieknie Ci autobus, nie będziesz musiała przerywać konwersacji ze spotkaną przyjaciółką tylko dlatego, że poczułaś wyciek moczu.

Wkładki urologiczne zapewniają komfort fizyczny, ale przede wszystkim psychiczny. Pozwalają Ci bezpiecznie przetrwać czas powrotu do zdrowia, możesz dzięki nim skoncentrować się na przyszłości, a nie martwić się o teraźniejszość. Wkładki są delikatne dla skóry, bezpieczne i swobodnie możesz nosić je każdego dnia, a dzięki anatomicznym kształtom idealnie dopasowują się do Ciała , zapewniając Ci dyskretną ochronę przez cały czas.

Z wkładkami urologicznymi Seni Lady codzienność przestaje być wyzwaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *