drzewo-magnolia

4. Stare wnętrze pełne nowych barw

Powyższe zmiany to za mało? Pragniesz bardziej ożywić swoje mieszkanie, nadać mu prawdziwej wiosennej lekkości? Schowaj grube, ciepłe koce i kołdry i wyciągnij kolorowe, lekkie narzutki i kocyki. Wymień poszewki w poduszkach dekoracyjnych na takie z kwiecistymi bądź pastelowymi akcentami – siedząc w ich otoczeniu poczujesz atmosferę wiosny nawet gdy za oknem marcowa pogoda wciąż będzie pozostawiać wiele do życzenia.

Potrzebujesz bardziej radykalnych zmian? Rozważ pomysł przemalowani starej komody lub szafki pod telewizorem. Jeśli jednak brakuje ci odwagi na takie metamorfozy, pomyśl o zmianie koloru ramek bądź zainwestowaniu w kolorowe dekoracje typu lampki.

Masz balkon bądź taras? Już wkrótce możesz pomyśleć o postawieniu na nim lekkich mebelków, idealnie sprawdzających się przy porannej kawie czy też w trakcie popołudniowego relaksu.

5. Zapach wiosny w każdym kącie

Po zmianach w warstwie wizualnej, czas na skupienie się na aspekcie zapachowym. Po gruntownym przewietrzeniu mieszkania, szaf, odkurzeniu zakamarków i wymianie nakryć na sofach, pora na wprowadzenie do wnętrza wiosennych, przyjemnych woni. Pamiętaj przy tym by nie przesadzić: każdy zapach jest dobry jedynie w rozsądnych ilościach. Ponad to, nie mieszaj bez zastanowienia różnych nut zapachowych: jeśli w mieszkaniu masz raczej otwarte przestrzenie, używanie różnych woni w różnych zakamarkach, może obrócić się przeciwko Tobie. Przegrasz z dyfuzją i Twoje mieszkanie opanuje nieprzyjemna i trudna do zniesienia mieszanka wybuchowa. Postaw na naturalne nuty zapachowe, wykorzystaj potencjał tego co masz w kuchni. Weź dużą, szeroką misę, ułóż w niej świeże owoce, tak by ich zapach witał gości od samego progu. Podobnie zrób z wazonem pełnym świeżych kwiatów. Jeśli chcesz dodatkowo „podkręcić zapach”, wybierz któryś z dostępnych na rynku wariantów zapachowych świec dekoracyjnych. Nie przytłaczaj wnętrza ciężkim tonem kadzideł bądź olejków. Wybierz lekkość i świeżość, bo taka przecież jest wiosna.

6. Wiosna w sercu, wiosna na talerzu

Wraz zmienkwiaty-na-wiosneiającą się porą roku warto również rozważyć zmiany w diecie. Nie chodzi jednak przy tym by restrykcyjnie odchudzać się by „zdążyć przed latem”. Lekkie, wiosenne jedzenie, zarówno w warstwie smakowej jak i wizualnej, sprawi, że poczujesz tą porę roku „pełną gębą” . Nic tak pozytywnie nie nastraja na cały dzień wyzwań, jak pyszne śniadanie, ciepła kawa i świeży sok.

Mieszkasz w mieście i nie masz dostępu do przydomowego ogródka? Nie traktuj tego jak wymówki. Kup doniczki i zasadź w nich szczypiorek, pietruszkę i inne zioła. Możesz postawić je na balkonie bądź kuchennym parapecie. Dzięki temu będziesz miała pod ręką świeże zioła, które smakują wiosną bardziej niż cokolwiek innego.