para biega w zimie

Najromantyczniejszy dzień w roku coraz bliżej, a ty wciąż nie masz pomysłu na jego wyjątkowe zaaranżowanie? Szukasz przy tym czegoś nieszablonowego, co jednocześnie zbuduje odpowiednią atmosferę i nie będzie stresowało żadnej ze stron? Postaw na aktywność i sport – opcji jest naprawdę wiele, dopasowanych do możliwości Twoich i Twojej połówki.

Coś więcej niż romantyczny spacer

Nie ma dla Ciebie nic bardziej klimatycznego niż spacer w zimowy wieczór, ramię w ramię z ukochaną osobą? Chcesz spędzić ten czas wyjątkowo, ale martwi Cię fakt, że cała masa innych par wpadnie na ten sam pomysł okupując sztandarowe romantyczne „miejscówki”? Rozwiń pomysł spaceru i przekształć go w bardziej aktywną rozrywkę. Na parę dni przed Walentynkami, wspólnie z ukochanym prześledźcie mapę miejsc, w które zawsze chcieliście wybrać się na wycieczkę ( np. górską), ale „jakoś nie było czasu”. W zależności od waszej kondycji zaplanujcie długość trasy i stopień trudności, sprawdźcie prognozę pogody (warto przygotować się na każdą niespodziankę, w końcu mamy luty). Sprawdźcie bazę noclegową i gastronomiczną – przyjemna, wspólna kolacja po wysiłkach wędrówki sprawi wam podwójną radość. Jeśli pogoda dopisze, przemyślcie opcję mini pikniku. Czy jest coś bardziej romantycznego niż piękne górskie widoki, dobre jedzenie i bliskość kochanej osoby? Ogromnym plusem będzie również to, że taki sposób spędzenia Walentynek będzie dla was idealnym treningiem – niezależnie od tego czy oboje na co dzień ćwiczycie lub jak różny od rodzaj treningu standardowo wykonujecie. Wędrowanie wzmocni was i dotleni, co jest szczególnie ważne gdy w okresie zimowym brakuje nam energii.

Fit Couple – Walentynki na siłowni

Jeśli przynajmniej jedno z was jest aktywne sportowo a oboje jesteście otwarci na wyzwania, warto przemyśleć tę opcję. Sprawdźcie ofertę lokalnych klubów fitness – może się okazać, że wiele z nich organizuje akcje walentynkowe w atrakcyjnych cenach. Każde z was wykona trening dopasowany do swoich możliwości, ale spędzicie ten czas wspólnie. Niektóre kluby tak budują plan zajęć by zakochani mogli jak najwięcej ćwiczeń wykonywać razem – to umacnia więź i zmniejsza dystans (jeśli masz kompleksy bądź obawy przed treningiem z partnerem, potraktuj to jako zabawę a przekonasz się ile da wam to radości).

Co więcej, może się okazać, że taka forma spędzania czasu wolnego i trenowania tak bardzo przypadnie wam do gustu, że zdecydujecie się na systematyczne wplatanie jej w wspólny plan tygodnia. Jeśli pobliskie kluby nie realizują na stałe tego typu pakietów, porozmawiajcie z trenerem personalnym, który podsunie wam wiele ciekawych rozwiązań. Olbrzymim plusem tego typu treningów jest nie tylko to, że spędzacie z ukochanym więcej czasu razem, ale również wzajemnie się motywujecie. I co bardzo istotne, robicie to w dobrej atmosferze, traktujecie jako rozrywkę i zabawę.

Pamiętaj przy tym, że ponad 85% par wspólnie uprawiających sport deklaruje, że ich związek jest szczęśliwszy i bardziej udany.
Patrząc na poniższe filmiki ciężko się z tym nie zgodzić.

 

Nudne, codzienne obowiązki? Od teraz z chęcią będziecie je wspólnie wykonywać!

 

A przed spaniem