Szybkie tempo życia, nawał obowiązków, godzenie wielu ról – to wszystko staje się źródłem stresu. Mam jednak dobrą wiadomość: można się od tego stresu uwolnić. Wymaga to oczywiście pewnych działań, zabiegów i zmiany myślenia, ale warto się postarać.

Badania pokazują, że kobiety najczęściej odreagowują stres objadając się. Jest to takie błędne koło, bowiem źródło stresu nie znika, a wręcz pojawia się kolejne (czyli coraz więcej kilogramów i więcej centymetrów w talii).

Dlatego też chciałabym Wam, Drogie Czytelniczki, wskazać parę innych sposobów na pozbycie się tego nieprzyjemnego uczucia.

Ja i mój stres

Przyznam, że sama także miałam z tym problem. Nieraz zdarzało się, że budziłam się już z uczuciem jakiegoś niepokoju. Nie było to przyjemne, a dodatkowo przeszkadzało mi w wykonywaniu obowiązków. Na szczęście – poradziłam sobie i Wam również polecam popracować nad swoim stresem.

Co możemy zrobić?

Po pierwsze

Wykorzystaj swoje zmysły. Widok drzew przynosi ulgę zmęczonym oczom, ulubiona piosenka wprowadza w lepszy nastrój, zapach ulubionych świec czy kwiatów rozluźnia zmęczone mięśnie, dotyk kochanej osoby koi i przynosi ulgę.