Uroda Zabiegi estetyczne

Ultradźwięki jako alternatywa dla chirurgii plastycznej

Medycyna estetyczna nie zastąpi zdrowego stylu życia, diety i ruchu na świeżym powietrzu. Może jednak pomóc usunąć pewne niedoskonałości sylwetki, z którymi trudno poradzić sobie w inny sposób i które sprawiają, że nie czujemy się tak atrakcyjni, jak byśmy chcieli.

Medycyna estetyczna nie zastąpi zdrowego stylu życia, diety i ruchu na świeżym powietrzu. Może jednak pomóc usunąć pewne niedoskonałości sylwetki, z którymi trudno poradzić sobie w inny sposób i które sprawiają, że nie czujemy się tak atrakcyjni, jak byśmy chcieli.

Współczesna technologia oferuje bowiem coraz nowsze urządzenia, dzięki którym osiąga się zdumiewające wprost rezultaty w kształtowaniu sylwetki. Może być więc ona idealnym rozwiązaniem dla osób, które mimo wielu wysiłków, stosowania diety i ćwiczeń nie mogą zgubić zbędnej tkanki tłuszczowej. Warto jednak, zanim zdecydujemy się na zabieg, zastanowić się, którą z metod i które z dostępnych na rynku urządzeń wybrać.

Chirurgiczne procedury redukowania tkanki tłuszczowej, takie jak liposukcja, zazwyczaj niosą ze sobą pewne ryzyko powikłań i wiążą się z koniecznością przechodzenia okresu rekonwalescencji. W przeciwieństwie do nich Liposonix, będący na wyposażeniu kliniki medycyny estetycznej La Perla, która posiada go jako pierwsza w Polsce, jest zabiegiem nieinwazyjnym, a pacjent tuż po jego zakończeniu może wrócić do codziennej aktywności, bez konieczności pozostawania w placówce medycznej do czasu zagojenia się ran.

Liposonix wyróżnia się jednak nie tylko na tle zabiegów chirurgicznych. Stanowi on także istotny krok w nieinwazyjnej medycynie estetycznej. Użyteczność urządzeń poprzednich generacji ograniczona była do wybranych partii ciała. Do tego, aby osiągnąć zadowalające rezultaty z ich zastosowaniem, potrzebna była seria kilku zabiegów trwających najczęściej nawet kilka godzin. Tymczasem Liposonix jest urządzeniem wszechstronnym, zapewniającym osobie przeprowadzającej zabieg pełną kontrolę nad tym, jaka ilość energii dostarczana jest do tkanki tłuszczowej. Zabiegi z jego wykorzystaniem można przeprowadzać zarówno na brzuch, jak i na talię, uda, bryczesy i pośladki. Co więcej – trwają one jedynie godzinę.

Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu energii ultradźwięków, skupiającej się na zlokalizowanej tkance tłuszczowej i niszczącej komórki tłuszczowe, które następnie są usuwane z organizmu naturalną drogą – poprzez układ limfatyczny. O ile stosowane w innych urządzeniach fale radiowe i światło lasera są w większości absorbowane i rozpraszane podczas kontaktu z zewnętrznymi warstwami skóry, co powoduje, że ich siła działania jest ograniczona, o tyle ultradźwięki przenikają o wiele głębiej i w znacznie większym stopniu oddziałują na tkankę tłuszczową. Bez uszkadzania skóry i tkanek otaczających miejsce, na którym przeprowadzany jest zabieg, co potwierdzają prowadzone przez ponad 10 lat badania kliniczne.

Kolejną zaletą zastosowanych w Liposonixie ultradźwięków jest to, że rezultaty zabiegu są przewidywalne, a efekty widoczne bardzo szybko. Wykorzystuje on bowiem

Czy faktycznie metody nieinwazyjne mogą dorównać skutecznością zabiegom chirurgicznym? Okazuje się, że tak. Jak dowodzą badania, aż 91% pacjentek potwierdziło, że tkanka tłuszczowa na ich brzuchach została w widoczny sposób zredukowana już po jednym zabiegu z wykorzystaniem urządzenia Liposonix. Przeciętnie jeden zabieg wystarcza, żeby zgubić w talii 2,5 centymetra, czyli mniej więcej jeden rozmiar.

W przeciwieństwie do metod chirurgicznych na ostateczny rezultat trzeba jednak poczekać od 8 do 12 tygodni. Tyle bowiem trwa naturalny proces usuwania przez organizm zniszczonych komórek tłuszczowych. Biorąc jednak pod uwagę bezpieczeństwo i komfort, jakie oferuje Liposonix, warto poczekać nieco dłużej, żeby osiągnąć ten sam efekt co w przypadku zabiegu inwazyjnego, ale bez obaw o powikłania i bez ingerencji chirurgicznej w nasze ciało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *