Medycyna estetyczna nie zastąpi zdrowego stylu życia, diety i ruchu na świeżym powietrzu. Może jednak pomóc usunąć pewne niedoskonałości sylwetki, z którymi trudno poradzić sobie w inny sposób i które sprawiają, że nie czujemy się tak atrakcyjni, jak byśmy chcieli.

Współczesna technologia oferuje bowiem coraz nowsze urządzenia, dzięki którym osiąga się zdumiewające wprost rezultaty w kształtowaniu sylwetki. Może być więc ona idealnym rozwiązaniem dla osób, które mimo wielu wysiłków, stosowania diety i ćwiczeń nie mogą zgubić zbędnej tkanki tłuszczowej. Warto jednak, zanim zdecydujemy się na zabieg, zastanowić się, którą z metod i które z dostępnych na rynku urządzeń wybrać.

Chirurgiczne procedury redukowania tkanki tłuszczowej, takie jak liposukcja, zazwyczaj niosą ze sobą pewne ryzyko powikłań i wiążą się z koniecznością przechodzenia okresu rekonwalescencji. W przeciwieństwie do nich Liposonix, będący na wyposażeniu kliniki medycyny estetycznej La Perla, która posiada go jako pierwsza w Polsce, jest zabiegiem nieinwazyjnym, a pacjent tuż po jego zakończeniu może wrócić do codziennej aktywności, bez konieczności pozostawania w placówce medycznej do czasu zagojenia się ran.

Liposonix wyróżnia się jednak nie tylko na tle zabiegów chirurgicznych. Stanowi on także istotny krok w nieinwazyjnej medycynie estetycznej. Użyteczność urządzeń poprzednich generacji ograniczona była do wybranych partii ciała. Do tego, aby osiągnąć zadowalające rezultaty z ich zastosowaniem, potrzebna była seria kilku zabiegów trwających najczęściej nawet kilka godzin. Tymczasem Liposonix jest urządzeniem wszechstronnym, zapewniającym osobie przeprowadzającej zabieg pełną kontrolę nad tym, jaka ilość energii dostarczana jest do tkanki tłuszczowej. Zabiegi z jego wykorzystaniem można przeprowadzać zarówno na brzuch, jak i na talię, uda, bryczesy i pośladki. Co więcej – trwają one jedynie godzinę.