Silny ból brzucha potrafi nawet największego twardziela wyprowadzić z równowagi. Kłuje, skręca, uniemożliwia jedzenie, sprawia że pójście do pracy staje się heroicznym wyczynem. Bóle brzucha mogą mieć jednak różne pochodzenie, a dobrze dobrany lek zmniejszy ich uciążliwość i przywróci chorego do normalnej codziennej aktywności.

Różne przyczyny problemów z brzuchem

Ból brzucha to najczęściej silne skurcze mięśni, które występują w narządach wewnętrznych. Przyczyn bólu brzucha może być bardzo wiele: od poważnych chorób, nawet nowotworowych, przez choroby wirusowe, biegunkę i wymioty, po bardzo często występujące u dorosłych kobiet bóle menstruacyjne, które pojawiają się nawet 2-3 dni przed wystąpieniem krwawienia. Dla wielu kobiet ból ten jest tak silnie odczuwany, że przez parę dni nie są w stanie uczestniczyć w normalnym życiu. Również silny stres, zła dieta, wzdęcia czy przejedzenie mogą powodować problemy z brzuchem. Na ból brzucha często skarżą się dzieci, które cierpią z powodu zaparć, a te są częste u maluchów po 2 roku życia. Bólu nie powinno się lekceważyć, bo może on wymagać interwencji lekarza, czasami natychmiastowej, jak to jest w przypadku wyrostka robaczkowego. Jednak gdy przyczyny bólu brzucha są nam znane (więcej informacji o przyczynach bólu brzucha na www.no-spa.pl), warto sięgnąć po lek, który w bezpieczny, ale skuteczny sposób pomoże go uśmierzyć.

Delikatny lek na trudne dolegliwości

Najlepszym lekiem na bóle brzucha różnego pochodzenia będzie taki, który zawiera chlorowodorek drotaweryny. Drotaweryna działa rozkurczowo, więc skutecznie pomaga w bólach związanych z drogami żółciowymi, układem moczowo-płciowym oraz pokarmowym. Jest też na tyle bezpieczny, że można go podawać dzieciom (po 6 roku życia) cierpiącym z powodu częstych zaparć lub podczas biegunki i tak zwanej “grypy żołądkowej”, a nawet kobietom w ciąży, które często skarżą się na bóle podbrzusza i w związku z tym odczuwają też silny lęk o dziecko. W aptekach znajdziemy lek No-Spa, który występuje w trzech wersjach: podstawowej, max oraz comfort. Są to niewielkie, łatwe do połknięcia tabletki, które szybko łagodzą skurcze i zmniejszają wszelkie związane z nim dolegliwości. Zwłaszcza tabletki w wersji max, które zawierają podwójną dawkę drotaweryny sprzyjają zmniejszaniu bólu przy takich dolegliwościach jak kamica nerkowa i moczowodowa, dróg żółciowych, wszelkie choroby wrzodowe, zapalenie jelit i trzustki czy zespół nadwrażliwego jelita grubego oraz bardzo silne bóle miesiączkowe.

Artykuł sponsorowany