jakie cienie do powiek pasują dla królewny Śnieżki

Istnieją cztery główne typy urody. Dwa z nich są ciepłe, dwa zaś chłodne. Typ urody zima należy do chłodnych typów urody. Panie obdarzone nim na ogół są brunetkami, mają jasną, chłodną, różowawą karnację, oczy w kolorze błękitnym lub ciemnobrązowym. Jakie cienie do powiek pasują dla królewny Śnieżki?

Szarości

Królewna Śnieżka będzie dobrze wyglądała w szarych cieniach do powiek. Wszystko, co chłodne i popieleta dobrze komponuje się z jej zimowym typem urody. W przypadku zimy lepiej sprawdzi się szarość w załamaniu powieki jako cień transferowy niż brąz. Śnieżki, nawet gdy mają brązowe tęczówki, to rzadko kiedy wyglądają dobrze w brązowym smoky eyes. Niestety, większość brązów jest za ciepła. Co innego szarość, popiel – tutaj dochodzi do pięknego wydobycia koloru tęczówki. Odcienie te też współgrają z zimowym typem urody.

Butelkowa zieleń

Chłodna, butelkowa zieleń pięknie komponuje się z zimowym typem urody. Jeśli masz ciemne włosy i chłodną karnację, koniecznie musisz pomalować powieki tym modnym kolorem. Ożywia bowiem twarz i nadaje oczom wyrazu oraz tajemniczości. Jest jak choinka pośrodku zasypanego śniegiem lasu.

Kobalt

To dość intensywny, ale też chłodny kolor, który pasuje zimom. Śnieżka nie wygląda w nim mdło, lecz wyraziście. To trudny kolor, jeśli chodzi o wykonanie makijażu. Jeśli nie masz wprawnej ręki, nałóż go po prostu na całą powiekę ruchomą, dociskając pędzelek, a następnie narysuj kreskę eyelinerem i wytuszuj rzęsy.

Srebro

Chłodne i szlachetne, sprawia, że wyglądamy świetnie, mając urodę Śnieżki. Sprawdzi się zwłaszcza podczas karnawału, gdyż aż prosi się o wykonanie połyskującego makijażu. Cieplejsze typy urody mają dużo łatwiej z uzyskaniem efekt blink blink, ponieważ mogą sięgać po złoto, miedź etc. Śnieżkom pozostaje jedynie srebro.

Chłodne fiolety

Fiolety służą zimowemu typowi urody, ale muszą być chłodne, bardziej wpadać w niebieską tonację niż śliwkową. Dobrze sprawdzi się pastelowy odcień lawendy, niebieskawy fiolet i inne pastelowe wydania tego koloru. Unikaj śliwki węgierki, bo zyskasz niezdrowy wyraz twarzy.

Taupe

To połączenie fioletu, brązu i szarości, które jest w miarę chłodny. To idealny kolor do załamania powieki dla Śnieżki, gdyż wygląda szlachetnie, a zarazem naturalnie. Nie odcina się od skóry ani nie gryzie się z jej jasnoróżowym odcieniem.

Chłodne brązy

Jeśli brąz, to tylko chłodny. Typ urody zima bardzo źle wygląda w ciepłym, mlecznoczekoladowym odcieniu. Można wówczas odnieść wrażenie, że oczy są doklejone do reszty twarzy.

Beże

Byle jednak te nie wpadały w ciepłe, łososiowe tony, bo twoja twarz nie będzie wyglądała zdrowo. Staraj się wybierać chłodne beże, które stanowią bazę twojego makijażu i są nakładane na całą powiekę ruchomą. Możesz łączyć je z popielem lub chłodnym brązem.

Chłodne róże

Róż może pełnić taką samą rolę jak beż, czyli sprawdzać się w roli cienia bazowego. Musi jednak spełniać pewien podstawowy wymóg – wpadać w chłodną tonację. Ciepłe róże nie sprawdzą się przy zimowym typie urody.