System lin TRX został stworzony na potrzeby US NAVY SEALS, elitarnej jednostki wojskowej USA. Ta metoda treningu bazuje na wykonywaniu ćwiczeń w oparciu o wykorzystanie obciążenia własnego ciała.

Metoda ta umożliwia opracowanie różnych typów treningów, w zależności od naszych potrzeb oraz umiejętności, które pomogą nam poprawić elastyczność, równowagę, gibkość, mobilność oraz wzmocnią mięśnie.

Ćwiczenia na linach

Trening w zawieszeniu szturmem zdobywa uznanie coraz większej ilości osób. TRX to system dowolnie regulowanych pasków w kształcie litery Y, wykonanych z bardzo wytrzymałego polimeru. Przyrząd ten zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo lekki. Można z niego korzystać w zasadzie wszędzie: w parku, w domu lub w hotelu.

Powstanie

TRX zaprojektował amerykański komandos Randy Hetrick. Pewnego dnia naszła go myśl, aby stworzyć proste oraz mobilne urządzenie do ćwiczeń. Niestety żołnierzom przebywającym w niekorzystnych warunkach, jakimi są prowizoryczne bazy wojskowe, łodzie podwodne czy okręty, niezwykle ciężko dbać o utrzymanie właściwej formy oraz kondycji. Tak oto powstał TRX.