Fitness

TRX zastąpi całą siłownię

System lin TRX został stworzony na potrzeby US NAVY SEALS, elitarnej jednostki wojskowej USA. Ta metoda treningu bazuje na wykonywaniu ćwiczeń w oparciu o wykorzystanie obciążenia własnego ciała.

System lin TRX został stworzony na potrzeby US NAVY SEALS, elitarnej jednostki wojskowej USA. Ta metoda treningu bazuje na wykonywaniu ćwiczeń w oparciu o wykorzystanie obciążenia własnego ciała.

Metoda ta umożliwia opracowanie różnych typów treningów, w zależności od naszych potrzeb oraz umiejętności, które pomogą nam poprawić elastyczność, równowagę, gibkość, mobilność oraz wzmocnią mięśnie.

Ćwiczenia na linach

Trening w zawieszeniu szturmem zdobywa uznanie coraz większej ilości osób. TRX to system dowolnie regulowanych pasków w kształcie litery Y, wykonanych z bardzo wytrzymałego polimeru. Przyrząd ten zajmuje niewiele miejsca i jest bardzo lekki. Można z niego korzystać w zasadzie wszędzie: w parku, w domu lub w hotelu.

Powstanie

TRX zaprojektował amerykański komandos Randy Hetrick. Pewnego dnia naszła go myśl, aby stworzyć proste oraz mobilne urządzenie do ćwiczeń. Niestety żołnierzom przebywającym w niekorzystnych warunkach, jakimi są prowizoryczne bazy wojskowe, łodzie podwodne czy okręty, niezwykle ciężko dbać o utrzymanie właściwej formy oraz kondycji. Tak oto powstał TRX.

Gdzie trenować

Wiele klubów fitness ma w swojej ofercie zajęcia opierające się na systemie TRX. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy, przeanalizować ceny, zakupić karnet i wybrać się na zajęcia. Ogromnym plusem zajęć grupowych jest obecność trenera. Trening tego rodzaju jest prowadzony w niewielkich grupach, dzięki czemu instruktor jest w stanie każdej z osób poświęcić uwagę. Z pewnością dowiesz się czy poprawnie wykonujesz dane ćwiczenie oraz uzyskasz odpowiedź na wiele nurtujących cię pytań.

Samemu też można

Jeśli jednak pochodzisz z małej miejscowości lub tez zwyczajnie nie stać cię na wyprawę do klubu – pamiętaj, że zawsze możesz stworzyć sama podobny przyrząd. Wystarczy zwykłą linkę wspinaczkową lub taśmy transportowe związać odpowiednio, by przypominała po naciągnięciu literę Y. Dzięki temu uzyskasz przyrząd podobny do TRX, na którym również z powodzeniem przeprowadzić można efektywny trening w zawieszeniu.

Sposób wykonywania ćwiczeń

Poszczególne ćwiczenia wykonywane są w 3-4 seriach po 10-20 powtórzeń. Po czasie, wraz ze wzrostem sprawności i wytrzymałości możemy zwiększać ilość powtórzeń lub dodawać kolejne serie.

TRX to trening przeznaczony dla każdego, niezależnie od wieku i kondycji. Liczy się chęć wzmocnienia i usprawnienia swojego ciała. Osoby pragnące zatroszczyć się o swój kręgosłup oraz stawy, osoby z nadwagą i otyłe z pewnością polubią tę formę aktywności fizycznej.

Natalia Herzog

Komentarze

eve

7 lat temu

swietna sparwa, naprawde warta inwestycji

Zostaw komentarz