luna beads kulki gejszy

Wszystkie doskonale wiemy, że zdrowie samo o siebie nie zadba. Jeśli zależy nam na kondycji naszych ciał, musimy być gotowe na wiele, często karkołomnych poświęceń. Czasem konieczna jest zmiana diety, ale przede wszystkim nasze ciała potrzebują regularnej aktywności ruchowej, co nieraz jest problematyczne. Zależy nam na utracie wagi, albo poprawie naszego wyglądu, a nie przywykłyśmy do ćwiczeń, często ich nie lubimy i zazwyczaj brakuje nam na nie czasu. Jest jednak pewien obszar ciała kobiety, który wymaga szczególnej pielęgnacji, jeśli chcemy być w pełni zdrowia teraz, jak i w kwiecie wieku. Są to mięśnie dna miednicy, znane popularniej mięśniami Kegla.

Czym są mięśnie dna miednicy?

Mięśnie dna miednicy to jedne z najważniejszych grup mięśni w naszym życiu, choć często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Znajdują się, jak wskazuje ich nazwa, na dnie miednicy, pomiędzy kością łonową a guziczną, gdzie podtrzymują organy rodne. Mięśnie te pracują, gdy się poruszamy, załatwiamy, ale też wtedy, gdy uprawiamy seks. Zazwyczaj orientujemy się, jak ważną pełnią one rolę dopiero wtedy, gdy zaczynają słabnąć. Słabe mięśnie Kegla prowadzą do wielu bardzo przykrych, kobiecych dolegliwości, które potrafią odebrać radość z życia. Taką dolegliwością jest np. NTM, czyli nietrzymanie moczu, z którym mierzy się wiele kobiet w wieku dojrzałym, ale nieprzyjemności związanych ze słabymi mięśniami Kegla jest więcej. Dają one o sobie znać także w trakcie seksu, gdy okazuje się, że nie jesteśmy w stanie kontrolować intymnych części ciała tak, jakbyśmy tego chciały. W rezultacie jesteśmy coraz mniej zadowolone ze swojego życia seksualnego, co prowadzi do frustracji, a czasem nawet zniechęcenia seksem.

Jak sprawdzić w jakim stanie są moje mięśnie dna miednicy?

Sposobów jest kilka. Możemy tego dokonać w gabinecie ginekologicznym w trakcie badania sEMG, czyli powierzchniowej elektromiografii mięśni. Badanie to wykonywane jest przy pomocy specjalnej sondy, którą umieszcza się w pochwie. Koszt takiego badania to zazwyczaj ok. 150-200 zł. Kondycję mięśni Kegla możemy jednak sprawdzić same, w zaciszu domu, bez ponoszenia kosztów. Wystarczy, że kupimy średnio dojrzałego banana i prezerwatywę. Banana należy dokładnie umyć i obrać ze skóry. Następnie nakładamy na banana prezerwatywę i wkładamy go do pochwy. Gdy banan jest już w środku, trzeba ze wszystkich sił zacisnąć mięśnie. Jeśli udało nam się zgnieść banana w całości, to znaczy, że stan naszych mięśni Kegla jest niezagrażający zdrowiu (co nie znaczy, że nie można go poprawić!). Jeśli mamy z tym problem, to powinna nam się natychmiast zapalić czerwona lampka – trzeba działać czym prędzej, bo pojawienie się konsekwencji tego stanu rzeczy to tylko kwestia czasu! Na szczęście istnieje prosty sposób, aby zapobiec nieprzyjemnościom i przywrócić komfort życia w sypialni – trening mięśni Kegla.

W jaki sposób ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

Najważniejsze, o czym powinnyśmy pamiętać w treningu mięśni dna miednicy, to regularność. Żeby ćwiczenia były skuteczne, muszą być wykonywane odpowiednio często, dlatego korzystne jest dodanie treningu mięśni Kegla do swojej codziennej rutyny. Ćwiczenia nie muszą być długie – wystarczy kilkanaście minut dziennie, aby już po kilku tygodniach odczuć wyraźne wzmocnienie. Najlepszym sposobem na ćwiczenie mięśni Kegla jest użycie specjalistycznego narzędzia do tego przeznaczonego, kulek waginalnych, nazywanych również kulkami gejszy.

Kulki gejszy – przyrząd do ćwiczeń mięśni Kegla

Dostępnych jest kilka rodzajów kulek do ćwiczeń „Kegla”. Obecnie na rynku najpopularniejsze są „zwykłe”, pojedyncze kulki. Najlepsze są takie, które w całości odlane są z silikonu medycznego. To materiał wolny od wszelkich potencjalnie szkodliwych dla naszego zdrowia substancji, a do tego jest przyjemnie gładki w dotyku. Najlepszym przykładem tego typu kulek jest zestaw Ami brytyjskiej marki Je Joue.

kulki gejszy ami

To zestaw progresywny, czyli taki, który będzie odpowiedni zarówno dla kobiet o słabo wyćwiczonych mięśniach, jak i tych, których mięśnie Kegla są w dobrej kondycji. „Tylko zakup takich kulek ma sens” – przekonuje doradczyni w warszawskim sklepie Secret Place. „To bardzo ważne, żeby móc modyfikować wagę ciężarka, ponieważ wyćwiczone mięśnie po jakimś czasie przyzwyczają się do obciążenia i dalszy progres nie jest możliwy”. Ami to zestaw złożony z trzech kulek różnej wagi, dzięki czemu stanowią one idealny zestaw treningowy, który umożliwia osiągnięcie perfekcji. Świetnym wyborem będą także kulki Luna Beads, pochodzące od szwedzkiej marki LELO. Tym razem mamy zestaw składający się z kulek różnej wagi i otoczki, do której je wkładamy. Same możemy dopasować idealny ciężar do naszych potrzeb.

kulki gejszy

Czy to, co pożyteczne, może być także przyjemne? lelo kulki gejszy

Jasne, że tak! Trening mięśni Kegla przy użyciu kulek gejszy może być bardzo przyjemny. Choć same kulki nie służą sprawianiu przyjemności, ich noszenie może być dla niektórych pań erotycznie stymulujące. Są jednak takie rodzaje kulek, które mogą zapewnić dodatkowe wrażenia z treningu, a nawet doprowadzić do orgazmu! LELO posiada taką kuleczkę, a nazywa się Smart Bead.

To gadżet, który działa tak, jak typowe kulki gejszy, z tą jednak różnicą, że ta kuleczka… wibruje! Gdyby tylko wszystkie ćwiczenia mogły być tak przyjemne… A mogą być jeszcze przyjemniejsze, jeśli dodamy do tego odrobinę… tajemniczości. Możemy to zrobić, jeśli wybierzemy kuleczkę marki We-Vibe – Bloom. Ta kulka nie tylko wibruje, ale możemy nią sterować za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. A jeśli chcemy, to możemy oddać sterowanie nad zabawką partnerowi lub partnerce. Niezależnie od tego, gdzie w tej chwili się znajduje, może się świetnie spisać jako nasz trener personalny.

kulki gejszy

Gdzie kupić kulki gejszy?

Kulki gejszy to coraz powszechniej dostępny gadżet. W dzisiejszych czasach możemy je kupić nawet w niektórych drogeriach, czy aptekach, jednak jeśli zależy nam na zakupie produktu dobrej jakości, rekomendujemy wybranie się do salonu erotycznego. Ze względu na korzyści płynące z treningu mięśni Kegla dla poprawy jakości życia erotycznego, w dobrym sklepie erotycznym znajdziemy szeroki wybór kulek do ćwiczeń mięśni Kegla. W Warszawie i w Poznaniu znajdziemy salony erotyczne Secret Place, które posiadają w swojej ofercie najlepsze na rynku zestawy kulek gejszy. Polecamy te miejsca także ze względu na obsługę, która posiada rzetelną wiedzę na temat treningu mięśni Kegla i kobiecych potrzeb. Adresy sklepów Secret Place: ul. Prosta 2/14 – Warszawa, ul. Szkolna 17 – Poznań.

Tekst partnera