dieta

Moda na odchudzanie nie mija, wciąż ma się dobrze, ku uciesze dietetyków i producentów suplementów diety. Odchudzanie wcale nie musi kosztować nas majątek. Tania dieta może okazać się równie skuteczna.

Dieta czyli odchudzanie na wiosnę

Wiosna to czas zmian, nie tylko w otaczającej nas przyrodzie ale także w naszym wizerunku. Pragniemy wyglądać atrakcyjnie, więc w ruch idą wszelkiego rodzaju diety. Kobiety a nawet mężczyźni są w stanie zrobić wiele, by podobać się płci przeciwnej czy po prostu sobie. Odchudzanie na wiosnę to dobry pomysł, jeśli naprawdę chcemy lub ze względów zdrowotnych musimy pozbyć się paru kilogramów.

Tania dieta

Diety kojarzą się z wydatkiem. Zmiana nawyków żywieniowych czy zakup wymyślnych produktów może dość mocno nadwyrężyć nasz portfel. Ale odchudzanie może być także tanie. Wcale nie musimy wydawać fortuny na nową dietę. Z łatwo dostępnych i niedrogich produktów możemy skomponować jadłospis, z pomocą którego zyskamy wymarzoną sylwetkę. Jak to zrobić?

Tanie odchudzanie

Przy niskokalorycznej diecie możemy wykorzystać powszechne produkty. Tania dieta będzie odpowiednia dla zdrowych kobiet i mężczyzn. Ze względu na niską kaloryczność produktów nie jest polecana kobietom w ciąży, dzieciom i młodzieży. Dieta polega na spożyciu 1200 kalorii dziennie. Oprócz produktów spożywczych, należy wypijać dziennie do 10 szklanek napojów bez cukru, najlepiej niegazowanej wody mineralnej. Podstawą diety są chude mięsa, kasze, jaja, białe sery, jogurty, warzywa i owoce. Ceny tego typu produktów są podobne przez cały rok. Warzywa i owoce możemy dobrać w zależności od danego sezonu. Przykładowe śniadanie według taniej diety to połączenie razowego pieczywa, chudej szybki, jajka ugotowanego na twardo i ogórka. Na drugie śniadanie z powodzeniem możemy zjeść mały kubeczek jogurtu naturalnego i owoc taki jak gruszka czy jabłko. Obiad również nie odchudzi naszego portfela. Zdrowy i pożywny posiłek przygotujemy z marchewki, kurczaka, cebuli i fasolki szparagowej. Z dodatkiem kaszy gryczanej uzyskamy smaczny i niskokaloryczny obiad. Wystarczy ugotować składniki, poddusić je razem i wymieszać z kaszą. W roli podwieczorku sprawdzi się szklanka świeżego soku warzywnego lub owocowego. Kolacja wcale nie musi składać się z nudnych kanapek. Alternatywną będzie więc sałatka z rzodkiewki i ziemniaków.

tania dietaTania dieta jest możliwa, jeśli tylko postaramy się o wybór zdrowych produktów. Popularne warzywa i owoce pomogą uzyskać nam piękny wygląd i dobre samopoczucie. Dobry jadłospis wcale nie musi zawierać w sobie drogich i trudno dostępnych produktów spożywczych. Wystarczy, że postawimy na te, które dobrze znamy. Z łatwością przygotujemy z nich pyszne posiłki, spoglądając jak spada nasza waga.

Katarzyna Antos