Mamy XXI wiek i kobieca masturbacja przestaje być tematem tabu. Dawniej temat ten w ogóle nie był poruszany, a dziś wręcz przeciwnie – nie tylko się o tym mówi, ale również podaje sposoby na sprawienie sobie jeszcze większej przyjemności.

Zalety masturbacji

Okazuje się, że masturbacja ma swoje zalety. Jedną z nich jest rozładowanie napięcia seksualnego, ale równie ważną zaletą jest to, że kobieta poznaje swoje ciało, wie, co sprawia jej prawdziwą rozkosz i w jaki sposób reaguje na poszczególne bodźce dotykowe.

Dzięki temu kobieta czerpie więcej satysfakcji z seksu ze swoim partnerem, bowiem wie, co sprawia jej przyjemność. Niektóre kobiety jedynie podczas masturbacji osiągają orgazm.

Masturbacja tylko dla samotnych kobiet?

Nic bardziej mylnego! Masturbują się zarówno kobiety wolne, jak i te będące w stałych związkach. Masturbacja nie ma bowiem zastępować wszelkiej aktywności seksualnej, ale raczej ją uzupełniać. Kobieta, która ma spełnione życie seksualne, świetnego partnera spełniającego jej łóżkowe zachcianki i mająca orgazm pochwowy, także może mieć ochotę na samodzielną stymulację.

Zależy to jedynie od tego, czy ma taką potrzebę. Paradoksalnie, to kobiety będące w stałych związkach częściej się masturbują, ponieważ czują się atrakcyjne, a ich seksualność jest rozbudzona.