Seks

Sztuka kobiecej masturbacji

Mamy XXI wiek i kobieca masturbacja przestaje być tematem tabu. Dawniej temat ten w ogóle nie był poruszany, a dziś wręcz przeciwnie – nie tylko się o tym mówi, ale również podaje sposoby na sprawienie sobie jeszcze większej przyjemności.

Mamy XXI wiek i kobieca masturbacja przestaje być tematem tabu. Dawniej temat ten w ogóle nie był poruszany, a dziś wręcz przeciwnie – nie tylko się o tym mówi, ale również podaje sposoby na sprawienie sobie jeszcze większej przyjemności.

Zalety masturbacji

Okazuje się, że masturbacja ma swoje zalety. Jedną z nich jest rozładowanie napięcia seksualnego, ale równie ważną zaletą jest to, że kobieta poznaje swoje ciało, wie, co sprawia jej prawdziwą rozkosz i w jaki sposób reaguje na poszczególne bodźce dotykowe.

Dzięki temu kobieta czerpie więcej satysfakcji z seksu ze swoim partnerem, bowiem wie, co sprawia jej przyjemność. Niektóre kobiety jedynie podczas masturbacji osiągają orgazm.

Masturbacja tylko dla samotnych kobiet?

Nic bardziej mylnego! Masturbują się zarówno kobiety wolne, jak i te będące w stałych związkach. Masturbacja nie ma bowiem zastępować wszelkiej aktywności seksualnej, ale raczej ją uzupełniać. Kobieta, która ma spełnione życie seksualne, świetnego partnera spełniającego jej łóżkowe zachcianki i mająca orgazm pochwowy, także może mieć ochotę na samodzielną stymulację.

Zależy to jedynie od tego, czy ma taką potrzebę. Paradoksalnie, to kobiety będące w stałych związkach częściej się masturbują, ponieważ czują się atrakcyjne, a ich seksualność jest rozbudzona.

Czy masturbacja jest zła?

Na to pytanie musi sobie odpowiedzieć każda kobieta osobno. Nie ma bowiem jednego wzorca. Jeśli uważasz, że to nic złego, to nie zmuszaj się do tego. Jeśli źle się z tym czujesz, ale jednak chcesz spróbować, porozmawiaj z kimś zaufanym o swoich wątpliwościach.

Według mnie masturbacja to nic złego. Nie zawsze jest taka możliwość, aby rozładować napięcie seksualne wraz z partnerem (brak partnera, brak chęci, zmęczenie itp.). Niektóre kobiety rezygnują z masturbacji, bo przecież mają partnera i co on o mnie pomyśli. Uważam, że jest to błąd! Nierozładowane napięcie erotyczne prowadzi do frustracji, zdenerwowania, stresu, a poniekąd i do zdrady. A przecież nie o to chodzi.

Dlaczego kobiety się masturbują?

Przede wszystkim dlatego, że to bardzo przyjemne. Robią to również dlatego, że chcą poznać swoje ciało, chcą wiedzieć, jak reaguje na dotyk, a czasami po prostu nie mają ochoty na tradycyjny seks z partnerem. Nie zawsze partner jest w nastroju, czasem nie czuje się na siłach na łóżkowe igraszki. Zdarza się, że pary traktują to jako element gry, łóżkowej zabawy – oboje podnieca to, że kobieta się masturbuje, a mężczyzna na nią patrzy. W ten sposób zbliżają się do siebie i czują ze sobą jeszcze większą więź.

Popularne metody masturbacji

Istnieje wiele metod masturbacji, ale jak pokazują sondaże i badania, najpopularniejsze to:

  • stymulacja i masaż samej łechtaczki,
  • pobudzanie okolic wejścia do pochwy,
  • pobudzanie okolic wejścia do sromu,
  • penetracja pochwy,
  • stymulacja piersi bądź samych sutków.

Masturbacja przynosi kobiecie wiele zalet – rozładowuje swoje napięcie seksualne, jeszcze lepiej poznaje swoje ciało, czuje się spełniona i bardziej kobieca.

Nie bójmy się o tym mówić, w końcu seksualność to żaden wstyd!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *