Artykuły Moda

Asymetryczne ubrania

Jaki krój jest najmodniejszy w tym roku? Asymetria! Co lepiej włożyć – bluzkę z odsłoniętym ramieniem, czy sukienkę z ukośnie ściętym dołem?

Jaki krój jest najmodniejszy w tym roku? Asymetria! Co lepiej włożyć – bluzkę z odsłoniętym ramieniem, czy sukienkę z ukośnie ściętym dołem?

Moda na asymetrię

Asymetria wciąż jest na topie. Modne są zarówno niesymetryczne wystroje wnętrz, fryzury, jak i zawartość szaf. Asymetryczne ubrania mogą wyglądać ekstrawagancko, elegancko lub bardziej romantycznie – wszystko zależy od tego, co na siebie założymy i jakie dodatki wybierzemy. Z pewnością tego lata dozwolone będą wszystkie niesymetryczne kształty, granie krojem, kolorem i długością tkaniny, a także ekscentrycznymi dodatkami. Najbardziej popularne są spódnice i sukienki high-low, ze zwiewnej, lekkiej tkaniny, o krótszym przodzie i dłuższe z tyłu.

Dla kogo ubrania asymetryczne?

Bluzki i sukienki o asymetrycznych dekoltach lub odkrywające jedno ramię i plecy, są bardzo uniwersalne – mogą je nosić kobiety o figurze każdego typu, zarówno z małym, jak i z dużym biustem. Za to niesymetryczne spódniczki świetnie wyglądają na wysokich i szczupłych kobietach. Panie o nieco pełniejszych udach powinny wybrać takie modele spódniczek, których najkrótsza część będzie sięgać tuż przed kolano. Niski wzrost też nie powinien być problemem – można go zatuszować wkładając buty na koturnach lub wysokich obcasach.

Spódnica, sukienka a może bluzka?

Niezależnie na co się zdecydujesz podczas kolejnych zakupów, postaw na asymetrię. Co ona takiego w sobie ma? Jest niezwykła i ciekawa, nawet przy zupełnie prostych, jednokolorowych strojach. Wystarczy niesymetryczny dekolt czy brak jednego rękawa, a krój nabiera niebagatelnego oblicza. Jeszcze bardziej interesująco wyglądają stroje dodatkowo ozdobione, np. kokardą na ramieniu lub kolorami podkreślającymi asymetryczność kroju.

Zabawy z asymetrią

Asymetria to także wzór i różnego rodzaju dodatki. Klasyczna spódnica nabiera zupełnie innego wymiaru, gdy odznacza się bardzo wyraźnym, niesymetrycznym wzorem. Do prostych ubrań możemy dobrać takie dodatki, jak np. broszki, specjalnie upięty szal, czy biżuterię założoną tylko na jedno ucho lub jedną dłoń.

Niejednakowe kształty mogą być polem do popisu dla własnych, ciekawych stylizacji. Wszystko zależy tylko od Twojej pomysłowości i odwagi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *