Jaki krój jest najmodniejszy w tym roku? Asymetria! Co lepiej włożyć – bluzkę z odsłoniętym ramieniem, czy sukienkę z ukośnie ściętym dołem?

Moda na asymetrię

Asymetria wciąż jest na topie. Modne są zarówno niesymetryczne wystroje wnętrz, fryzury, jak i zawartość szaf. Asymetryczne ubrania mogą wyglądać ekstrawagancko, elegancko lub bardziej romantycznie – wszystko zależy od tego, co na siebie założymy i jakie dodatki wybierzemy. Z pewnością tego lata dozwolone będą wszystkie niesymetryczne kształty, granie krojem, kolorem i długością tkaniny, a także ekscentrycznymi dodatkami. Najbardziej popularne są spódnice i sukienki high-low, ze zwiewnej, lekkiej tkaniny, o krótszym przodzie i dłuższe z tyłu.

Dla kogo ubrania asymetryczne?

Bluzki i sukienki o asymetrycznych dekoltach lub odkrywające jedno ramię i plecy, są bardzo uniwersalne – mogą je nosić kobiety o figurze każdego typu, zarówno z małym, jak i z dużym biustem. Za to niesymetryczne spódniczki świetnie wyglądają na wysokich i szczupłych kobietach. Panie o nieco pełniejszych udach powinny wybrać takie modele spódniczek, których najkrótsza część będzie sięgać tuż przed kolano. Niski wzrost też nie powinien być problemem – można go zatuszować wkładając buty na koturnach lub wysokich obcasach.