Uroda

SPA – co to znaczy i dlaczego warto korzystać z zabiegów?

SPA – co to znaczy i dlaczego warto korzystać z zabiegów

SPA wszystkim nam kojarzy się z relaksem. Wielokrotnie, gdy chcemy nieco odpocząć od szybkiego tempa życia i zażyć odpoczynku, wybieramy się właśnie do salonu SPA, gdzie mamy szansę uspokoić ciało i umysł. Skąd jednak pochodzi nazwa SPA i jak to się stało, że salony relaksacji stały się tak popularne?

SPA – co to znaczy?

Na temat pochodzenia słowa SPA istnieją dwie hipotezy. Pierwsza z nich głosi, iż jest to skrót od łacińskiego sanus per aquam, co w tłumaczeniu oznacza zdrowy przez wodę. Sentencja ta miała narodzić się z wiary starożytnych, dotyczącej uzdrawiającego działania wody na ludzki organizm. Druga hipoteza zakłada, że korzenie słowa SPA znajdują się w Belgii, w prowincji Liège. Położone w malowniczej górskiej dolinie miasteczko Spa słynęło bowiem z wód termalnych, charakteryzujących się właściwościami leczniczymi.

Niezależnie od pochodzenia słowa SPA, w dzisiejszych czasach kojarzy nam się ono głównie z zabiegami leczniczymi i odprężającymi. Wybierając się do SPA, myślimy o salonie odnowy biologicznej, w którym możemy skorzystać z różnego rodzaju zdrowotnych kąpieli, masaży oraz innych technik relaksacyjnych.

Istnieje wiele różnorodnych rodzajów SPA, a osoba spragniona odstresowania może wybrać taki, który sprawi jej największą przyjemność. Szerokie możliwości, jakie zapewniają tego typu salony, sprawiły, że wizyty w nich stały się bardzo popularną formą spędzania wolnego czasu.

Gdzie można skorzystać z zabiegów SPA?

Ośrodków SPA jest wiele. Gabinety odnowy biologicznej często spotkamy w hotelach zlokalizowanych w miejscowościach turystycznych. Jednak nie tylko. W większych miastach bez problemu znajdziemy salony SPA, a co więcej, pojawiają się one już także w mniejszych miejscowościach. Jeżeli jesteś zainteresowana ofertą relaksacyjnych zabiegów, skontaktuj się z klubem Pr1me (https://pr1me.pl/), oferującym między innymi usługi SPA. W klubie skorzystać można również z innych aktywności, takich jak siłownia czy klub fitness.

Dlaczego warto korzystać ze SPA?

Zabiegi SPA ukierunkowane są na poprawę jakości życia. Codzienne tempo funkcjonowania często wiąże się ze wzrostem poziomu stresu, który ma bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Odprężenie ciała i umysłu to jeden z najlepszych sposobów na zredukowanie hormonu stresu – kortyzolu, i odzyskanie chęci do działania.

Zabiegi SPA wpływają jednak nie tylko na samo uczucie relaksu. Gabinety odnowy biologicznej oferują również szerokie możliwości poprawiające urodę. Specjalne zabiegi estetyczne pomogą naszej skórze na nowo nabrać witalności i sprawią, że stanie się ona ponownie młoda i świetlista. Pomoc w zrelaksowaniu całego ciała na pewno nam nie zaszkodzi, zmniejszenie stresu wpłynie również na obniżenie ilości wolnych rodników, które odpowiedzialne są za przedwczesne starzenie się.

Nic dziwnego, że zabiegi SPA stały się tak popularne. Wiele osób chętnie korzysta z nich w wolny weekend lub w czasie urlopu. Jeżeli chcesz zadbać o siebie w pełnym stopniu, pomyśl o wizycie w gabinecie odnowy.

Komentarze (8)

olga

2 miesiące temu

Ja uwielbiam masaże pachnącymi olejkami:)

tina

2 miesiące temu

Mnie się marzy powrót do normalności, w tym zabiegów spa i wyjazdów weekendowych.

thalia

2 miesiące temu

Zabiegi spa pomagają się zrelaksować po tygodniu pełnym wrażeń.

tulia

2 miesiące temu

Zabiegi spa to coś, czego obecnie bardzo mi brakuje. Ale nie narzekam i cieszę się, że chociaż galerie handlowe działają.

celeste

2 miesiące temu

Ja uwielbiam masaże, pozwalają mi zredukować napięcie w mięśniach.

martina

2 miesiące temu

Ja kiedyś regularnie jeździłam do spa z przyjaciółką:)

malina

2 miesiące temu

Mnie marzą się zabiegi spa. Tak bardzo mi ich brakuje:)

jowita

2 miesiące temu

Oj, chętnie pojechałabym do SPA w ramach Dnia Kobiet:)

Zostaw komentarz