Wraz z nadejściem wiosny chętnie wystawiamy skórę na działanie promieni słonecznych. Warto pamiętać o kosmetykach po opalaniu. Odpowiednio dobrane preparaty łagodzą podrażnienie i przedłużają trwałość opalenizny.

Kojący żel po opalaniu

Kojący żel po opalaniu jest idealnym preparatem pierwszej pomocy w przypadku przedawkowania słońca. Łagodzi podrażnienia spowodowane zbyt intensywnym opalaniem, doskonale nawilża i regeneruje. Żel łatwo się rozprowadza i szybko wchłania, nie pozostawiając uczucia lepkości. Zawiera D-pantenol ( 5%), który doskonale nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, uczucie pieczenia, napięcia i dyskomfortu. Przynosi ulgę podrażnionej i zniszczonej skórze.

Sposób użycia
Żel delikatnie rozprowadź na zaczerwienionej skórze i wmasuj do wchłonięcia. W miejscach szczególnie podrażnionych słońcem lub przesuszonych nałóż większą ilość kosmetyku. Stosuj regularnie, aż do ustąpienia objawów poparzenia słonecznego. W przypadku silnego i rozległego poparzenia słonecznego skontaktuj się z lekarzem.

Pojemność 100 ml Cena 13,00 oraz saszetka 2 × 5 ml Cena 2,50

Łagodzący balsam po opalaniu “Chłodząca bryza”

Łagodzący balsam po opalaniu przynosi podrażnionej, wysuszonej i spieczonej słońcem skórze ukojenie i poczucie komfortu. Doskonale pielęgnuje, sprawiając, że skóra staje się nawilżona, przyjemnie gładka i miękka. Składniki balsamu regenerują barierę naskórkową, zapobiegają szorstkości, łagodzą podrażnienia i zaczerwienienia. Zawarty w preparacie wyciąg z mięty wzmacnia efekt ukojenia poprzez przyjemne działanie chłodzące. Rekomendowany do skóry delikatnej, podrażnionej, przesuszonej.

Dodatkowe składniki aktywne:

  • SOSkin Complex – nawilża i łagodzi podrażnienia spowodowane działaniem słońca.
    Wyciąg z mięty – ma właściwości kojące. Redukuje uczucie pieczenia, napięcia i dyskomfortu, dzięki efektowi chłodzenia skóry.
  • Aquarine complex – nawilża i chroni naskórek przed przesuszeniem.

Sposób użycia
Balsam delikatnie rozprowadź na skórze i wmasuj do wchłonięcia. W miejscach szczególnie podrażnionych słońcem lub przesuszonych nałóż większą ilość kosmetyku.

Pojemność 200 ml Cena 12,00