doppelherz aktiv meno complex

Choć menopauza stanowi naturalny etap w życiu każdej kobiety, czasem jej objawy okazują się na tyle uciążliwe, iż uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. W takiej sytuacji, gdy w organizmie mamy do czynienia z niedostatecznym poziomem estrogenów odpowiedzialnych m.in. za prawidłowe funkcjonowanie ośrodka termoregulacji, możemy dostarczyć je z zewnątrz. Czasem ginekolog ze względu na samopoczucie pacjentki zaleca jej hormonalną terapię zastępczą. HTZ polega na dostarczaniu syntetycznych estrogenów z zewnątrz. Niestety, nie wszystkie panie mogą korzystać z hormonalnej terapii zastępczej. Istnieje bowiem wiele przeciwwskazań do rozpoczęcia HTZ. W takiej sytuacji możemy dostarczyć z zewnątrz fitoestrogeny, czyli hormony roślinne, które pod względem budowy chemicznej wykazują duże podobieństwo strukturalne do żeńskich estrogenów. W rezultacie wykazują one powinowactwo do receptorów estrogenowych w naszym organizmie, przyłączając się do nich, łagodzą uciążliwe dolegliwości towarzyszące przekwitaniu. Przykładem suplementu diety na menopauzę, który zawiera fitoestrogeny, jest Doppelherz® aktiv Meno COMPLEX.

Stosowanie Doppelherz® aktiv Meno COMPLEX zaleca się kobietom, które pragną złagodzić uciążliwe objawy menopauzy. Produkt ten wspomaga zachowanie równowagi hormonalnej i prawidłowych funkcji poznawczych.

Doppelherz® aktiv Meno COMPLEX – unikalne połączenie substancji

Dzięki oryginalnemu połączeniu substancji Doppelherz® aktiv Meno COMPLEX pozwala kobietom w spokojny i komfortowy sposób przejść przez okres menopauzy. Wykazuje on kilkukierunkowe działanie. Za sprawą wyciągu z czerwonej koniczyny łagodzi symptomy przekwitania. Z kolei olej z wiesiołka wspomaga równowagę hormonalną. Natomiast magnez wspiera zachowanie prawidłowych funkcji psychologicznych.

Wyciąg z czerwonej koniczyny bogactwem fitoestrogenów

Ekstrakt z czerwonej koniczyny zawiera fitoestrogeny, które przyłączają się do receptorów estrogenowych w organizmie pań i tym samym łagodzą dolegliwości towarzyszące przekwitaniu takie jak uderzenia gorąca, zimne poty, rozdrażnienie, problemy z koncentracją i stałe uczucie zmęczenia. Ta popularna roślina wpływa korzystnie na serce i układ krążenia, bowiem pozwala zachować elastyczność naczyniom krwionośnym. Warto zadbać o układ krążenia zwłaszcza w okresie pomenopauzalnym.

Olej z wiesiołka – korzystny wpływ na skórę

Z kolei olej z wiesiołka wspomaga równowagę hormonalną i metaboliczną. Jednocześnie sprzyja zachowaniu zdrowej, jędrnej skóry. Jej elastyczność to zasługa wysokiej koncentracji kwasów tłuszczowych omega-6 pochodzących z nasion wiesiołka. Jednocześnie cynk i biotyna pomagają zachować zdrową skórę i włosy.

Magnez a brak problemów z koncentracją w okresie przekwitania

Magnez, kwas foliowy i witamina B6 wspierają prawidłowe funkcje psychologiczne, w tym kojarzenie i zapamiętywanie. Natomiast kwas pantotenowy, znany też jako witamina B5, pomaga zachować sprawność umysłową i zmniejsza uczucie zmęczenia.

Synergia działania substancji czynnych

Doppelherz® aktiv Meno COMPLEX dostarcza organizmowi cenne substancje. Należy zażywać jedną kapsułkę dziennie, która zawiera 300 mg oleju z wiesiołka, z czego 225 mg stanowią kwasy omega-6, 250 mg wyciągu z czerwonej koniczyny, w którym znajduje się 50 mg izoflawonów  oraz 60 mg jonów magnezu. Takie połączenie substancji czynnych zapewnia synergię ich działania, oznacza to, iż stosowane razem przynoszą wyższe korzyści niż przyjmowane osobno.

Należy jednak pamiętać, iż zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia w okresie okołomenopauzalnym sprzyja prawidłowa, zbilansowana dieta oraz dostateczna ilość ruchu.

Materiał partnera