Uroda Zadbaj o ciało

Jak dbać o skórę w trakcie menopauzy?

Skóra pozostaje pod wpływem hormonów płciowych. Na jej stan ogromny wpływ wywierają estrogeny.

Skóra pozostaje pod wpływem hormonów płciowych. Na jej stan ogromny wpływ wywierają estrogeny

Kobietom, które przechodzą menopauzę, z pomocą przychodzą kosmetyki, zbilansowana dieta oraz suplementy. Wybierając krem i serum do twarzy, należy kierować się rodzajem cery oraz jej aktualnymi potrzebami. Kosmetyki do cery dojrzałej powinny zawierać pochodne witaminy A (retinoidy), witaminę E, ustabilizowaną witaminę C, peptydy, kwas hialuronowy, kolagen i elastynę. Wyżej wspomniane witaminy posiadają właściwości antyoksydacyjne. Oznacza to, iż zwalczają wolne rodniki, które przyspieszają procesy starzenia i sprzyjają powstawaniu zmarszczek. Z kolei kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody i tym samym nawilża skórę.

Zbilansowana dieta jest naszym sprzymierzeńcem. Panie, które pragną cieszyć się jędrną skórą, powinny spożywać dużą ilość owoców i warzyw. Rośliny stanowią bogate źródło antyoksydantów. Zawarte w nich witaminy (A, C, E) oraz flawonoidy zaliczane są do przeciwutleniaczy. Oznacza to, iż zwalczają wolne rodniki, które odbijają się niekorzystnie na kondycji skóry. Warto spożywać sałatki z dodatkiem oliwy z oliwek. Ta ostatnia zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, które sprzyjają zachowaniu jędrnej i gładkiej skóry.

Kobiety, które przechodzą menopauzę, powinny pamiętać o dobroczynnych właściwościach fitoestrogenów. Te substancje, wytwarzane przez rośliny, pod względem budowy przypominają estrogeny, czyli żeńskie hormony płciowe. Fitoestrogeny posiadają właściwości antyoksydacyjne, jednocześnie uzupełniają niedobór estrogenów i tym samym pozwalają cieszyć się jędrną, promienną skórą.

W związku z tym, iż nasza dieta nie zaspokaja dziennego zapotrzebowania na fitoestrogeny, warto przyjrzeć się suplementów diety. Zaleca się przyjmowanie preparatów na bazie lignanów, wyodrębnionych z siemienia lnianego. Suplement diety Ligunin®, standaryzowany na 20% lignanów, jest sprzymierzeńcem kobiet w walce z dokuczliwymi objawami menopauzy oraz z oznakami procesów starzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *