skóra pełna blasku

Stan naszej skóry przekłada się na jej wygląd. Tylko zdrowa i odpowiednio nawilżona cera prezentuje się doskonale. Skóra pełna blasku to zasługa wielu czynników. Jakich potrzeba, by cieszyć się pięknym wyglądem, nawet bez rozświetlacza?

Skóra – nasza wizytówka

Nawet profesjonalny makijaż nie będzie prezentował się najlepiej na zaniedbanej skórze. Powierzchnia skóry jest narażona na działanie wielu czynników. Latem otulają ją promienie słońca, co sprawia, że staje się sucha i powstają na niej przebarwienia. Szybciej się starzeje. Zimą zaś, niskie temperatury również prowadzą do wysuszenia i podrażnienia skóry. W efekcie jest ona szorstka i zaczerwieniona. Aby nasza skóra pięknie się prezentowała, trzeba o nią dbać, co jest zależne także od pory roku. Znaczenie mają nie tylko stosowane kosmetyki, ale formy pielęgnacji a nawet nasza dieta. Co zrobić, by skóra była pełna blasku?

Nawilżenie to podstawa

W organizmie człowieka nie brakuje wody, która jest niezbędna do życia i funkcjonowania komórek. Brak wody w organizmie uwidocznia się uczuciem ściągnięcia i szorstkiej powierzchni. Wodę uzupełniamy także od wewnątrz, zwyczajnie ją pijąc. Powinniśmy pić jak najwięcej wody dziennie, o czym często zapominamy, lub ignorujemy nasze pragnienie. Oprócz tego, stosowanie balsamów czy kremów nawilżających powinno być naszą codzienną rutyną. Balsam do ust to również nieodłączny kosmetyk. Zapominając o nim, możemy doświadczyć uczucia spierzchniętych i popękanych ust, co w żadnym wypadku nie jest przyjemne i nie wygląda dobrze. Balsam najlepiej aplikować na ciało zaraz po kąpieli. Im bardziej sucha skóra, tym częściej możemy wcierać w nią olejki, kremy i inne produkty nawilżające.

Więcej tlenu

Samo nawilżenie to nie wszystko, ważne jest także dotlenienie skóry. Ogrzewanie i zmiany temperatur, do tego suche powietrze, klimatyzacja – to wszystko wpływa na stan skóry. Zimą spędzamy więcej czasu w zamkniętych pomieszczeniach, więc nasza skóra dostaje mniej tlenu. Wystarczy kilkanaście minut spaceru dziennie, nawet na mrozie, by skóra i cały nasz organizm zaczął lepiej oddychać. Na poziom tlenu w organizmie wpływają papierosy. Skóra u palaczy jest szara, zmęczona i pozbawiona blasku. Jeśli chcemy odzyskać jej zdrowy wygląd, zrezygnujmy z palenia, co na pewno wyjdzie nam na zdrowie.

Bogactwo minerałów

Minerały to mikroelementy, które musimy dostarczać naszej skórze. Nie wytwarzamy żelaza czy innych składników mineralnych, więc dostarczamy je wraz z pożywieniem, suplementami czy kosmetykami. Do najważniejszych minerałów, które poprawią wygląd naszej skóry zaliczamy magnez, żelazo, miedź i selen. Cenne minerały znajdziemy w wielu produktach spożywczych, takich jak orzechy, warzywa, owoce czy algi. Nie bez powodu algi są składnikiem wielu kosmetyków nawilżająco, pielęgnujących. Dzięki nim skóra nabierze energii i blasku.

zdrowa skóraDbając o codzienną pielęgnację, będziemy mogli cieszyć się skórą pełną blasku. Piękny wygląd to nie tylko drogie kosmetyki, ale wiele innych aspektów. Nie zapominajmy o potrzebach naszej skóry, a wtedy odwdzięczy się nam czystym pięknem i zdrowiem.

Katarzyna Antos