Seks

Seksowne potrawy

„Przez żołądek do serca mężczyzny” jak mówi stare przysłowie. Ale do serce kobiety również. Pyszne, seksowne dania w dużym stopniu wpływają na udaną randkę.

„Przez żołądek do serca mężczyzny” jak mówi stare przysłowie. Ale do serce kobiety również. Pyszne, seksowne dania w dużym stopniu wpływają na udaną randkę.

Czego nie jeść?

Niektóre dania czy przyprawy nie nadają się na randkę czy romantyczną kolację z mężem, po której nastąpi dalsza część w sypialni. Mogą spowodować rozstrój żołądka i wieczór skończy się inaczej, niż byśmy chcieli. Z kolei pewne potrawy nie sprawdzą się na randce. Nic nie zabija nastroju tak, jak zapach z ust po zjedzeniu cebuli czy czosnku.


Na randce lepiej sobie odpuścić:

  • spaghetti – to, że w filmach wygląda to romantycznie, to nie znaczy, że w rzeczywistości również: chyba, że siedzicie w domu i czujecie się ze sobą tak dobrze, że zachlapany sosem stół nie popsuje waszego nastroju,
  • jedzenie typu fast-food – jest niezdrowe, a sposób podawania zabija romantyczny nastrój,
  • skorupiaki – pierwsza randka związana jest często ze stresem, a wtedy trudno skupić się na technice jedzenia, łatwo wtedy o towarzyską katastrofę,
  • tłuste potrawy – jedzenie na randce ma być wabikiem, przyjemnością, to nie jest czas na obżeranie. Poza tym po tego typu potrawach jesteśmy ociężali,
  • ostre przyprawy – zestresowany organizm może zareagować dodatkową biegunką czy mdłościami.

Seksowne potrawy

Są jednak pewne dania, dzięki którym randka będzie udana, które pobudzają nasze zmysły – smaku, wzroku, powonienia. Kolacja powinna być potraktowana jako preludium gry miłosnej i dlatego tak ważne jest to, co jest podane i w jaki sposób.

Zmysły, które zostaną pobudzone, będą działały ze wzmożoną siłą podczas nocy… Seksownym daniem może być sałatka z cykorią, pomarańczami i koprem, pieczone piersi kurczaka z rozmarynem, wiśnie w czekoladzie czy naleśniki polane czekoladą. Wybór potrawy zależy od gustów i upodobań pary.

Afrodyzjaki

Warto tu wspomnieć o afrodyzjakach, które pobudzają libido. Afrodyzjakami są różne przyprawy (cynamon, imbir, wanilia, pieprz, kardamon, chili), pokarmy (truskawki, czekolada, kawior, małże, orzechy włoskie, ryby, sery, suszone owoce, szparagi) i napoje (kawa, szampan, kakao, koktajle alkoholowe).

Seksowne danie to dla każdego coś innego. Dla jednej kobiety świetną randką będzie wieczór w domu, gdzie zjedzą zamówioną pizzę. Dla innej kobiety udana randka to taka, kiedy mężczyzna zaprasza ją do restauracji, gdzie wykwintne dania popija się drogim szampanem. Dla trzeciej udana randka jest wtedy, kiedy oboje gotują, śmieją się w kuchni i przy okazji karmią tym, co udało im się przyrządzić.

Nie ma reguły i nie można powiedzieć, jakie dania są właściwe. Jeśli kobieta poczuła się niesamowicie seksownie i poczuła, że mężczyzna się dla niej postarał, to wtedy spotkanie było udane.

Życzę wielu udanych randek!

Sabina Sosnowska

Komentarze

sirena46

7 lat temu

Ciekawy artykuł 🙂
Dla wielu kobiet może być podpowiedzią jak podgrzać temperaturę w związku i sprawić, aby randka była udana 🙂

Zostaw komentarz